štamgast

Proč se v restauraci nesmí jíst donešené jídlo?

Já chápu že je to kšeft a majitel chce trhnout ale přece když si dám v restauraci na oběd třeba svíčkovou a budu k tomu chtít např. pivo Plzeň a oni ho tam nebudou mít tak proč bych si ho nemohl donést s sebou? Stejně jim udělám útratu.
Doplňuji:
Drap: Já neříkám aby si nosily všechno, týkalo by se to jen třeba pití.

Nejlepší odpověď
Drap

Každá restaurace je komerční podnik a ne charita. Z čeho by žili, když by si lidé začali nosit své jídlo a pití. Jen by po nich uklízeli a platili všechny náklady.

Další odpovědi
lukas.zmizik

protože když si doneseš plzeň, uděláš jim tam útratu, to je sice pravda…ale když oni plzeň mít nebudou a ty si nic nedoneseš, protože se to nesmí, tak si objednáš jiné pivo a uděláš jim útratu ještě větší… co jiného doporučit, než si dát svíčkovou někde, kde mají na čepu aj plzeň

Funna

no…sice nevím, od kdy je pivo donesené jídlo, ale navadí .-)…
to přinesené pivo by možná ještě překousli…záleží na benevolenci číšníka a ty si můžeš vymyslet, že třeba mužeš pít (na lékařské doporučení) jen kvalitní Plzeň…(i když dle mého náhoru, skoro každé točené je lepší než lahváč .-)…ale s jídlem to už bude horší, protože tím, že si dáš jejich pivo a vlastní přinesené jídlo, restaurace skoro nic nevydělá, protože tržby jim jsou hlavně z jídla…
takže buď si musíš najít restauraci, kde mají oboje, nebo si nechat svíčkovou „zabalit“ (do přineseného kastrůlku ti to rádi dají) a jít se nadábnout někam do soukromí…