Lenule15

Proč se v pasovací formuli objevuje jméno svatého Jiří a archanděla Michaela?

Nejlepší odpověď
annas

http://skauti-pardubice.cz/do­kumenty/tz/2012-04-24_sv-jiri.pdf

Proč je sv. Jiří patronem skautů se dovíte v odkazu.

Jiří je symbolem statečnosti a zmužilosti. Chrání vždy bezbranného, v jeho duchu vítězí dobro a spravedlnost, čest a pravda. Zastává hodnoty, ke kterým se hlásí i skauti.

Atributy: drak, kolo, korouhev, kůň, rytíř

Svatý Michal stejně jako svatý Jiří bojoval s drakem. Svatý Michael, (Kdo je jako Bůh?) jeho jméno zní jako bojový pokřik proti těm, co by se chtěli rovnat Bohu.

Svatým Janem je představen v Apokalypse jako vítězný bojovník s drakem, který znázorňuje satana svrženého na zem. O jejich boji vypráví píseň „Byl boj na nebi“ … s drakem zlým, lstivým. Zpívá se v ní, že drak na zem je svržen, ale ten boj trvá dál, neboť ještě v srdcích mužů, v srdcích žen, ten drak musí být přemožen.

Atributy: váhy, drak nebo ďábel, meč, rytíř s křídly
http://catholi­ca.cz/?id=4718

Další odpovědi
Drap

To asi nebylo ve všech pasovacích formulích. V různých částech Evropy se pasovalo odlišným způsobem.