MichaelOffic

Proč v obchodech neprodávají Notebooky s BD mechanikou, ale jen s DVD?

Koupil jsem si notebook a má jen obyčejnou DVD mechaniku a musel jsem se koupit externí která mne stala (jen) 2000kč. Teď když jsem našel i interní a to se světe div – jen za 1500kč – tak proč jej rovnou tak neprodávají ale s lehce vyšší cenou?
Nejlevnější notebooky s BD mechanikou stoji 15–20tis kč a Já nechápu proč, když si mohu koupit do svého i do jiných pod cenou 2000 a obyčejný notebook (klidně i od ceny 7500kč) by se mohl prodávat s BD mechanikou jen o těch 1500kč více, tudíž za 9000kč, tak v čem kr problém. Není tajemství že do BD se vejde 5 DVD a do BD-DL 10 DVD a do 100GB se jich vejde 20, tak proč vyrábět DVD když BD by byl o dost užitečnější a s tak nízkou cenou?

V notebooku mam prostorový zvuk a chlazení skoro neslyším ;)

Nejlepší odpověď
toxino007

Protože lidi spíš používají flashky nebo extérní pevné disky a prodejci by se rozhodně nevyplatilo dávat do ntb mechaniku za 2000 místo 500.kč

Další odpovědi
lexx

obchodní strategie…vydělat musí výrobce, ne ušetřit zákazník, jednou to přijde stejně až se trh nasytí a ceny klesnou

arygnoc

mechaniky na prehrávanie diskov v nb sú dnes zbytočné, je to prežitok., ktorý iba zvyčuje hmotnosť prístroja.

radšej by som preferoval poriadne tiché chladenie, prípadne kvalitnejšie repro.

😉