Avatar uživatele
MichaelOffic

Proč v obchodech neprodávají Notebooky s BD mechanikou, ale jen s DVD?

Koupil jsem si notebook a má jen obyčejnou DVD mechaniku a musel jsem se koupit externí která mne stala (jen) 2000kč. Teď když jsem našel i interní a to se světe div – jen za 1500kč – tak proč jej rovnou tak neprodávají ale s lehce vyšší cenou?
Nejlevnější notebooky s BD mechanikou stoji 15–20tis kč a Já nechápu proč, když si mohu koupit do svého i do jiných pod cenou 2000 a obyčejný notebook (klidně i od ceny 7500kč) by se mohl prodávat s BD mechanikou jen o těch 1500kč více, tudíž za 9000kč, tak v čem kr problém. Není tajemství že do BD se vejde 5 DVD a do BD-DL 10 DVD a do 100GB se jich vejde 20, tak proč vyrábět DVD když BD by byl o dost užitečnější a s tak nízkou cenou?


V notebooku mam prostorový zvuk a chlazení skoro neslyším ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
toxino007

Protože lidi spíš používají flashky nebo extérní pevné disky a prodejci by se rozhodně nevyplatilo dávat do ntb mechaniku za 2000 místo 500.kč

Upravil/a: toxino007

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

obchodní strategie…vydělat musí výrobce, ne ušetřit zákazník, jednou to přijde stejně až se trh nasytí a ceny klesnou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

mechaniky na prehrávanie diskov v nb sú dnes zbytočné, je to prežitok., ktorý iba zvyčuje hmotnosť prístroja.

radšej by som preferoval poriadne tiché chladenie, prípadne kvalitnejšie repro.

😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek