Proč v obchodech neprodávají Notebooky s BD mechanikou, ale jen s DVD?

Koupil jsem si notebook a má jen obyčejnou DVD mechaniku a musel jsem se koupit externí která mne stala (jen) 2000kč. Teď když jsem našel i interní a to se světe div - jen za 1500kč - tak proč jej rovnou tak neprodávají ale s lehce vyšší cenou?
Nejlevnější notebooky s BD mechanikou stoji 15-20tis kč a Já nechápu proč, když si mohu koupit do svého i do jiných pod cenou 2000 a obyčejný notebook (klidně i od ceny 7500kč) by se mohl prodávat s BD mechanikou jen o těch 1500kč více, tudíž za 9000kč, tak v čem kr problém. Není tajemství že do BD se vejde 5 DVD a do BD-DL 10 DVD a do 100GB se jich vejde 20, tak proč vyrábět DVD když BD by byl o dost užitečnější a s tak nízkou cenou?

---

V notebooku mam prostorový zvuk a chlazení skoro neslyším ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Protože lidi spíš používají flashky nebo extérní pevné disky a prodejci by se rozhodně nevyplatilo dávat do ntb mechaniku za 2000 místo 500.kč

Další odpovědi:

Stříbrný

obchodní strategie...vydělat musí výrobce, ne ušetřit zákazník, jednou to přijde stejně až se trh nasytí a ceny klesnou

Zlatý

mechaniky na prehrávanie diskov v nb sú dnes zbytočné, je to prežitok., ktorý iba zvyčuje hmotnosť prístroja.

radšej by som preferoval poriadne tiché chladenie, prípadne kvalitnejšie repro.

;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.