Poklička

Proč se v některých restauracích k černé kávě podává ještě voda?

Jaký to má význam,děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Káva dehydruje a voda má doplnit úbytek tekutiny v těle.

Další odpovědi
ratava

Káva sice odvodňuje organismus, ale na dohnání deficitu by se v té restauraci muselo podávat rovnou vědro. Ta sklenice vody je určena na vyčištění chuťových kanálků, aby si host mohl plně dopřát opravdovou chuť kávy…

Michal Kole

Protože kafe odvodňuje organismus

manon

Raději to řeknu odkazem, než celé převyprávět:
http://www.va­resinacaffe.e­u/konzumace-kavy.htm
Doplňuji:
Ratava má pravdu, je to kvůli vychutnání kávy.

anonym

Jak dlouho trvá, než se člověk odnaučí zlozvyku opisování ze školy? (viz odkaz).
Způsoby vychutnávání kávy
Neapolský způsob doporučuje vypít sklenku vody před konzumací kávy, aby došlo k vypláchnutí úst a neutralizaci chuťových buněk a tím k maximálnímu požitku.
Palermský způsob pití kávy naopak radí vypít sklenku vody až po samotné konzumaci kávy, aby vyčistila ústa od lehce nahořklé chuti.

ad mosoj, máš pravdu, sám jsem dal palec za snahu, dokud tu ještě lepší odpovědi nebyly, žel zpět už vzít nelze, takže se asi jediný kaji.
Už v předchozí totožné otázce byly uvedeny správné odpovědi, takže v tomto případě neplatí výrok „Repetitio est mater studiotum“.
(Jediná náprava, že by si odpovídající odpověď smázla sama se zaškrtnutím důvodu:„ostatní“).
Doplňuji:
V zájmu objektivity je však nutno podotknouti, že 1. část odpovědi od Bohemicy o dehydrataci, má zažitý základ, jenže podle výzkumu se prokázalo, že k diuréze dochází teprve nad 300 mg kofeinu, což by odpovídalo cca 4 šálkům (150 ml), vypitým naráz. – viz průkazné odkazy:
http://institut­kavy.cz/pro-lekare/clanek/:kava-a-dehydratace/kap-1
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­ur%C3%A9za

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-v-restauraci-davaji-ke-kave-sodovku-ma-to-nejaky-vyznam

mosoj

Nejnesprávnější odpověď, nejvíce palců !!!!! Smutnější o to že se to tady už několikrát probíralo. Pravdu má Ratava a manon !

hanny 2

Ještě doplním ostatní – např.ke kávě zvané Lungo se správně podává zvlášť horká voda na dolití do kávy – množství si host zvolí sám – viz
 http://www.ka­vy.eu/priprava-kavy/kavy-recpty-i-espresso/

Málokde to vědí – např. v Potrefené huse/!/ o tom servírka neměla ani páru a donesla studenou!!!

SonsyMite

1 šálek kávy = – 200ml vody.
Tak se to počítá ve zdravotnictví.

elektrikář

Ve starých restauracích se ke kávě servírovala sklenka sodovky. Na spláchnutí chuti po kávě.

manon

Dr.Axl: Já myslela, že právo mazat odpovědi tady mají všichni zlatí. Je-li zřejmé, že tady vévodí chybná odpověď, neměl by to být přece problém. V zájmu věci.

anonym

Mazat mohou výhradně jen admini, ostatní pouze nahlašují s tím rozdílem, že u zlatých a stříbrných se příspěvek přestane zobrazovat do doby, než ji admini buď definitivně odstraní, či po posouzení vrátí.

  • Dále, odpověď je jen dílčí nesprávná, protože souvislost dehydratace s kofeinem není nepravdivá ani chybná,
  • Vzhledem k tomu, že odpovídající již má stříbro, měla by mít sama právo na sebereflexi, já bych svůj omyl smázl, leč nemohu suplovat svědomí a postoje druhých.

manon

Otázka nezní, jakou má souvislost voda s kofeinem nebo kofein s dehydratací. Je mi líto.
Myslím, že leckterý zlatý už nejednou nahlásil adminům kdeco ke smazání. Tady je to plně opodstatněné a nějak nejsou lidi.

anonym

Neboj, už jsem poslal avizo a ostatně admin má stejně konečné slovo, jen jeho monitoring mívá značná zpoždění.