samicek333

Proč se v názvech písní píší na začátcích slov velká písmena?

Nebo alespoň na počítači jsem to už mnohokrát viděla, hlavně u anglických písní, že byl název a tam každé první písmeno velké. Je to tak správně, nebo se správně má psát jen první písmeno na začátku názvu?

Nejlepší odpověď
SeptikB

Anglická gramatika nařizuje psát v názvech (písní, měst, institucí, …čehokoliv) počáteční písmena VŠECH SLOV KROMĚ PŘEDLOŽEK velkými písmeny.

Česká gramatika nařizuje psát velké písmeno pouze v prvním slově (u míst: pokud je první předložka, pak v prvním i ve druhé slově).

Další odpovědi
Mapel

Ano gramatika je pro každý jazyk jiná. Takže učit se učit se.