kurec

Proč se v hodinách matematiky nemůže používat kalkulačka?

V naší základní škole v hodinách matematiky se nemůže používat kalkulačka, proč?
Vždyť škola má vzdělávat do života a v životě se může používat kalkulačka, ne?

Nejlepší odpověď
Putin

V životě se ti naskytne nespočet momentů, kdy budeš muset něco vypočítat z hlavy, bez možnosti kalkulačky. Právě škola tě na takový moment připraví 😉

Další odpovědi
jirka F

Ano,kalkulačku budeš potřebovat v 9.třídě kvůli výpočtu pomocí tabulek a potom na střední škole a také v životě.

Cenobita

Na základní škole by se mělo počítat bez kalkulačky, na střední by již měla být povolená. Na druhou stranu je pravdou, že není nezbytně nutné umět počítat ručně, ale je to jistý druh gramotnosti.

Kulpix

My ji v matice (9.tř.) používáme často.
V chemii a fyzice je to u nás pomůcka stejná jako sešit, učebnice, nebo kružítko.

Mc Merkurion

…nám to nezakazovali, asi proto, že ji nikdo neměl…

xxx3

ze stejného důvodu, proč se třeba v tělocviku běhá, přestože lidi v reálném životě jezdí spíš autem nebo hromadnou dopravou. Matematické operace jsou mimojiné také určitým duševním kondičním cvičením. Ano, je to namáhavější, než to naťukat na kalkulačce, ale také to má jiné efekty. Pak je tu další věc, že člověk, který umí používat víc způsobů výpočtů má menší šanci, že udělá chybu. Může jedním způsobem počítat a druhým kontrolovat. Výhod, které má počítání bez kalkulačky by se jistě našlo víc.

anonym

Protože to někteří lidé považují za vynález ďábla, který nesmíš za žádnou cenu použít.

Klaproth

Protože je to zbytečné. Pokud si dobře vzpomínám, tak všechny příklady byly vždy postaveny tak, aby šly vypočítat snadno i z hlavy nebo pomocí tužky a papíru.

Lamalam

To je otázka pro vedení tvojí školy, nikoliv sem.