Hakunamatata

Proč se v létě lepí holé nohy na sedadla v MHD?

Odpovědi
autacek

Tak to je nechutný !

Nicméně, myslím že je to proto, jelikož na neprodyšném podkladu nefunguje přirozená cirkulace vzduchu, tedy cirkulace mezi lidskou pokožkou a sedadlem, pot se zadržuje na místě a přispívá tak k tomu, aby se vytvořil podtlak mezi kožními póry a sedadlem, které se pak k podkladu jakoby přicucnou, což dá pocit přilepení. No a na hladkých nohách stačí k pocitu přilepení i samotný pot :)

P.S. nejsi ty ta, která se ptala, kde se nejvíc potíme ? 🙂

www

Poněvadž v teplých dnech se lidské tělo chladí vylučováním potu pokožkou.
Nejen v podpaží, ale celým povrchem těla. Pokud je podložka, na které sedíš nenasákavá, tehdy dochází k tomuto pocitu.

anonym

samozřejmě když máš krátkou sukýnku, to znám, hnusnej pocit, když je vedro a člověk se potí, pak se to odporně přimlaskne, takže já radši postojím