mirekborek

Proč se v letadle musí na mobilu zapnout režim „letadlo“?

Proč se musí zapnout?
Vroudenspil: A to je problém?

Nejlepší odpověď
gecco

Proto, že to nařizují pravidla letecké společnosti, obecně takový zákon/nařízení neplatí…
😉
A letecké společnosti to nařizují proto, že existuje teoretická možnost ovlivnění leteckých přístrojů zářením mobilu (podobně je to nařízeno např. v některých odděleních nemocnic) – prostě lidé zodpovědní za bezpečnost eliminují i jen možná rizika.
😉

Další odpovědi
quentos

K doplnění: ano, je to problém zejména při startu a přistávání. Už se to tu řešilo, počtěte si (a příště nejdřív mrkněte do archivu): http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-v-letadle-pouzivat-mobil-v-rezimu-letadlo#discussion

Vroudenspil

protože mobil vysílá vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění …

lexx

protože se pilot může leknout, strhne řízení doboku a neštěstí hotovo

honza19hk

protože jeho záření může rušit leteckou avioniku.