Avatar uživatele
VeRe1983

Proč se v inzerátech na prodej digitálních fotoaparátů uvádí počet vyfotografovaných snímků?

Je tento údaj rozhodující ve vztahu k životnosti fotoaparátu, anebo jde ryze o informativní údaj? Doplněno…jaká je rozumná hodnota, abych nekoupil přístroj těsně před smrtí? Existuje-li nějaká univerzální hodnota bez ohledu na typ či značku. Předpokládám, že daný údaj bude odpovídat realitě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Uzávěrka má omezenou životnost. Takže se jedná o důležitý údaj.

Lexx, každý ditální foťák snímky čísluje od 1 do „nekonečna“, ani za to nemůžeš.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Czedicz0

T o je jak u auta. Ukazuje jeho používanost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Je to údaj, který vypovídá o opotřebení foťáku. Na rozdíl od tachometru v autě se nedá žádným způsobem stočit. Starší foťáky měly okolo 50 000, dnes i ty nejlevnější zrcadlovky mají garantováno minimálně 100 000. Dražší přístroje mají pochopitelně víc (150–300 000). V dokumentaci aparátu je číslo vždy uvedeno.

Jenom drobně poupravím mosoje, je to závěrka nikoliv uzávěrka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

údaj rozhodující ve vztahu k životnosti fotoaparátu je, ale:

  • je údaj pravdivý ? jak se měří, sleduje ? já nevěřím dnes nikomu…
  • ceny těchto hraček rychle klesají, starší bazmek bych nekoupil ani já s minimální mzdou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

je to zajimavý údaj hlavně pro zrcadlovky – tam funguje mechanika čip je vystavený nepříznivým vlivům jako je prach, kapky maziva z pohyblivých dílů atd. … závěrka ma tedy omezenou životnost… v běžných fotoaparátech je čip uzavřený a fotoaparát spíše morálně zestárne než aby skončil na životnost čipu

na druhou stranu i moderní zrcadlovka s nízkým počtem snímků je podezřelá protože nějaký amatér pomoci ní třeba natáčel dlouhá videa… což je něco co je pro mne funkce na obtíž a jsem rád že můj canon eos 50d videa natáčen neumí

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika