Pokročilý

Proč se v inzerátech na prodej digitálních fotoaparátů uvádí počet vyfotografovaných snímků?

Je tento údaj rozhodující ve vztahu k životnosti fotoaparátu, anebo jde ryze o informativní údaj? Doplněno...jaká je rozumná hodnota, abych nekoupil přístroj těsně před smrtí? Existuje-li nějaká univerzální hodnota bez ohledu na typ či značku. Předpokládám, že daný údaj bude odpovídat realitě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Uzávěrka má omezenou životnost. Takže se jedná o důležitý údaj.

Lexx, každý ditální foťák snímky čísluje od 1 do "nekonečna", ani za to nemůžeš.

Další odpovědi:

T o je jak u auta. Ukazuje jeho používanost

Bronzový

Je to údaj, který vypovídá o opotřebení foťáku. Na rozdíl od tachometru v autě se nedá žádným způsobem stočit. Starší foťáky měly okolo 50 000, dnes i ty nejlevnější zrcadlovky mají garantováno minimálně 100 000. Dražší přístroje mají pochopitelně víc (150-300 000). V dokumentaci aparátu je číslo vždy uvedeno.

Jenom drobně poupravím mosoje, je to závěrka nikoliv uzávěrka.

Stříbrný

údaj rozhodující ve vztahu k životnosti fotoaparátu je, ale:
- je údaj pravdivý ? jak se měří, sleduje ? já nevěřím dnes nikomu...
- ceny těchto hraček rychle klesají, starší bazmek bych nekoupil ani já s minimální mzdou

Stříbrný

je to zajimavý údaj hlavně pro zrcadlovky - tam funguje mechanika čip je vystavený nepříznivým vlivům jako je prach, kapky maziva z pohyblivých dílů atd. ... závěrka ma tedy omezenou životnost.... v běžných fotoaparátech je čip uzavřený a fotoaparát spíše morálně zestárne než aby skončil na životnost čipu

na druhou stranu i moderní zrcadlovka s nízkým počtem snímků je podezřelá protože nějaký amatér pomoci ní třeba natáčel dlouhá videa... což je něco co je pro mne funkce na obtíž a jsem rád že můj canon eos 50d videa natáčen neumí

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.