fortin

Proč se v dokumentárních filmech vsouvají zrychlené záběry silničního provozu když je film o něčem jiném?

Připadá mě to nefér k divákovi.

Nejlepší odpověď
iwetax

Podle mě je to kvůli představě jak utíká čas. Např. „za dvě hodiny už to bylo jinak“ a v televizi proběhnou zrychlené záběry z dálnice.

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno. A nejen v dokumentech,ale v každém filmu se používá tzv.: „filmová(časová) zkratka“. Ve filmech se využívá např.: člověk vychází ze dveří bytu ve 4.p., a v dalším záběru už ho vidíte nastupovat do auta. Je to kvůli udržení rozumné délky filmu.Ale pravda je,že zrachlený pohyb aut působí nepřirozeně,protože je používán nevhodně, a naprosto všude. Dokonce,už i tvůrci našich seriálů,o kvalitě raději nemluvit,v rámci „světovosti“,blbnou­.

led

Tvorcovia filmov majú pocit, že zrýchlením vsuvky zlepšia kvalitu deja. Je pravda pozerať na cestu, kde sa nič nedeje, je únavné. A tak zrýchlujú čas.
Nie každý režisér a kameraman vedia využívať krásu strihania filmov.

fortin

No možná jo, ale když ukazují často timelapse tak to vypadá jako by neměli už co ukazovat. Stačil by záběr na hodiny. Kolikrát ty dokumenty a filmy jsou už podívanou na auta.