Proč se v centru Prahy prodávají jako suvenýry babušky?? Co mají společného s Prahou?

Za to bych střílel, na druhou stranu to jasně ukazuje obraz dnešní Prahy, kde si člověk připadá spíše jako někde v Kyjevě.

Nejlepší odpověď
anonym

Pro zahraniční turisty jsme stále něco jako sovětský satelit, takže si v Praze koupí matrojšku . V České Krumlově se také prodává sklo Swarovski. Japonci ušetří za cesty do Ruska i Rakouska a doma stejně řeknou, že byli v Evropě.
Doplňuji:
poznámka pro ocko: Haloween přijali američané naopak jako evropský zvyk. Přistěhovalci z anglosaských zemí si jej přivezli s sebou a zavedli v novém domově.

Další odpovědi
tom004

A proč ne? Těch nesmyslných suvenýrů, oslav a „svátků“ a oslav, je tu ze všech koutů světa dost, tak proč ne babušky.
Doplňuji:
Druhé slovo >oslav<, do textu nepatří.

anonym

Když můžeme slavit helowin, Valentýna a uznávat Santu, tak určitě můžeme snést i prodej matrjošek. Nebo má snad někdo pocit, že je to větší zaprodanost než najednou „padat na kolena“ kvůli zvykům, které sem přišly z USA?
Máš naprostou pravdu – v pořádku to není. A tos zřejmě nezažil Karlovy Vary. To je také pro české uši lahůdka.

elektrikář

Po revoluci se dělal výprodej zboží z army shopu, čepice a podobně mezi tím ještě bábušky. Jdou na odbyt u zahraničních turistů. A tak to nám tady zůstalo.

Rocker

Protože to přiblblí zahraniční turisti kupujou.

Conchus

Nic, ale ti Rusáci se toho chtějí zbavit jako ušanek, protože v Rusku to nikdo nechce

Natty*

Neprodávají se tam jen babušky..

mojitek

bohužel je to tak.Začalo se to prodávat hned po revoluci na Karlově mostě,pak u hradu,v Karlovce atd-prostě všude tam kde proudí davy turistů. bylo to z důvodu,že matrjošky byly ve světě hodně známé,ale do SSSR se turistům moc nechtělo,a čepičáři (prodejci tohodle kýče)¨toho využili.Kupují to(nebo kupovali to )od rusáků kteří doma nakoupili několik tašek a přijeli to sem prodat stánkařům-za pakatel.Jim se to vyplatilo a stánkařům tuplem.Ovšem beranice a ještě nějaké jiné věci se už dááávno nevyrábí v Rusku,to se vyrábí tady,přímo na zakázku pro stánkaře 🙂 a to lidi vůbec neví. Hlavně turisti (z okolních států)nechápou proč v Čechách prodáváme ty Sovětský kýče.Turisti z daleka si myslí,že tyhle věci jsou českým národním folklórem,no prostě hnus.