Proč se v Čechách řeší, že v Indii hromadně znásilnili Američanku, ale že pracující má malou mzdu se neřeší?

Nejlepší odpověď
IQ tykve

U nás se to neřeší, u nás se jen o tom píše! A že má někdo malou mzdu, je věcí dotyčného.

Další odpovědi
anonym

  1. Píší to Novinky.cz, což je i jejich úkolem (stejně jako informují noviny a ostatní mědia) – viz odkaz:

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/3039­07-na-severu-indie-hromadne-znasilnili-americanku.html

  1. I pro potenciální české turisty to má výstražný význam, viz nedávný únos 2 naivních Češek, co se vydaly do krajů, jež i MZV na svém webu uvádí, jako oblasti s bezpečnostním rizikem.
  2. Sociální otázky řeší zase jiné specializované weby, podobně ani tato poradna nemůže ovlivnit zaměření jiných portálů a jen částečně dokáže redukovat hloupé otázky chatovacího charakteru.

BELA81

Někdy platí:kdo nezažil tak nepochopí.

Pepa88

Protože média potřebují show a pecku!!

Sledoval byste médium, které vypráví kde koho zamordovali, pořád nějaká akce nebo to, které celé dny brečí, jak se krade v republice, jak jsou tu malé platy atd. :)

Co si divák žádá, to dostává :)

led

Riešť problémy, hlavne tie „bezvýznamné z celosvetového hľadiska“ je dôležité pre každého občana, veď to krásne zakryje jeho vlastné problémy.
Klasický spôsob odpútavania pozornosti od podstatného, verejná mienka tvorená médiami…
Je to ten istý spôsob tvorby verejnej mienky, ako teraz pri kríze povodní, som sledovala prácu kameramanov a moderátorov pri vyberaní pozície na nakrúcanie " Nie, odtiaľto nie, tu to nevyzerá nebezpečné, poďme sem, odtiaľto, aby tej vody bolo viac, daj do hlasu a očí trochu tragického napätia…" Ano, aj takto sa tvorí mienka, strach…a medzitým, občan nezbadá hneď, sa potichu zvýšia ceny…

nonnel

A hlavně by se mělo řešit, aby nám byl vydán ten američan, co tady zabil čtyři lidi.

led

„Co si divák žádá, to dostává“ – krásny vtip, je to naozaj tak?, tomu veríte? Aká krásna naivita, Nie je to tak,
„divák si žiada, čo mu ponúknem. Ako si môže žiadať, čo nepozná, o čom ani nevie…“