annas

Proč se v Británii jezdí vlevo a v jiných zemích vpravo?

Jak to bylo u nás?

Nejlepší odpověď
1popelka1

U nás se od protektorátu (březen 1939) jezdí vpravo, do té doby vlevo.

V dávných dobách se žádný muž neobešel bez meče po boku (většinou levém) a chození vlevo prý neohrožovalo ostatní kolemjdoucí a při chůzi vlevo se také po tasení ocitla zbraň v ruce bližší protivníkovi. Jezdit vlevo bylo prý i snazší pro povozy a kočí.

http://www.ct24­.cz/doprava/48706-vlevo-se-jezdi-predevsim-v-britanii-a-v-byvalych-britskych-koloniich/