Lukyn0

Proč se už nestaví paneláky?

O panelákové byty (králíkárny) je stále zájem, narozdíl od novostaveb co převážně díky vysokým cenám stojí ladem, tzv. to jsou „ležáci“. Myslíte, že je ještě reálný, aby se paneláky v budoucnu zase začaly stavět?

Nejlepší odpověď
mosoj

Paneláky vyřešily v našem státě bydlení. Kampaň proti nim je pouze politická demagogie.
Velká tepelná ztráta se týká jenom obvodových stěn. Vnitřní mistnosti zase něco ušetří. Jinak stačí zateplit. Což už by se dělo hned při výstavbě. Kvůli tomu to není.
Dnes se také staví velkokapacitní bytovky, ale platí se na tvrdo.

Ony ty byty tak laciné nebyly. Jenom se na financování podílel stát.
Byty stavěla bytová družstva a člen družstva byl vlastně nájemník, který zaplatil pouze členský podíl 15 – 25 000 ( a ne ten kolikrát přispěl zaměstnavatel) a zbytek splácel ve formě anuity 24 let, což byla vlastně státní bezúročná půjčka , ale splátka vycházela velmi nízká. Ostatní náklady platil jako každý jiný nájemník.

Ano byla to forma která většině lidí umožňovala lidsky a bezstarostně bydlet !!!

Další odpovědi
anonym

Za novodobé králíkárny považuji bydlení v satelitní vesnici, kam se spousta zbohatlíků stěhují, aby byli ukryti.
Tato otázka je zajímavá, mnoho rodin preferuje bydlení v bytech než v RD. Na mnohých sídlištích je klid, narozdíl od bydlení v centru města, kde hluk běžně dosahuje 100 decibelů ve dne.

http://bydleni­.idnes.cz/bydle­ni-v-panelaku-0n2-/panelakovy-byt.aspx?c=A130322­_141508_panela­kovy-byt_web

suaeda

Také je škoda, že se nestaví bytové domy svépomocí. Tak jako za minulého režimu. Mladé rodiny, které nemají tolik peněz by si sami postavily a pořídily byt za menší než poloviční cenu. Ano chlap musel 2 až 3 roky makat na stavbě a oddělat třeba 3 tisíce hodin. Ale věřím, že by do toho v současné době hodně lidí šlo. Stačí si vzít současnou cenu bytu a odečíst nejen hodnotu odpracovaných hodin, ale především velkou hodnotu zisku, kterou si nechávají stavební firmy a developeři.

elektrikář

Na paneláky byly požíváné státní dotace.A živilo to spousti lidí a firem. Panelák byl navržen dost neekonomicky vzhledem k laciným materiálům a spotřebou laciného tepla.

anonym

Paneláky, ač se ti to nezdá, jsou ve skutečnosti strašně drahé – dražší, než současné novostavby (pokud by měly splňovat současné normy bydlení), takže bych s tím, být tebou, nepočítal.

Karel25

Brouzdal jsem po internetu a zaujal mě tenhle článek, který se týká dotací na bytové domy v roce 2015, takže by mohlo být vyslyšeno vaše přání a bytovky či paneláky by se mohly začít zase stavět!

http://www.2ke­nergy.cz/novin­ky/dotace-na-bytove-domy-19.html