Galax

Proč se Ukrajina dobrovolně nepřipojí k Rusku?

Proč se dobrovolně nepřipojí za určitých podmínek? Vždyť ještě před pár lety byli všichni členy SSSR… Myslím že situaci na Ukrajině by to jedině prospělo, jednak že bychom měli klid a myslím si že i ekonomika na Ukrajině by se zlepšila.

Nejlepší odpověď
anonym

Mno…
Osobně se domnívám, že mnoho obyvatel nyní samostatných států nechce o připojení k Rusku ani slyšet právě proto, že mají nedávnou zkušenost…
___
Situaci na UA „by prospělo“, kdyby Rusko přestalo ´paranoidně´ sledovat své bývalé satelity, kdyby přestalo mít nadměrné mocenské ambice a kdyby neusilovalo o vojenskou ´nadvládu´ v oblasti.
Bohužel – Rusko bylo vždy militantním státem, takže v takovéto ´rozumné řešení´ nevěřím.
___
Mimochodem – ty´s asi nezažil sovětskou přítomnost ve střední Evropě (ČSSR, NDR, MLR…), viď?

Další odpovědi
LysoňXXX

To je jako by jsi se zeptal Slováka proč se nepřipojí k Maďarsku a naopak.

Nazdar Bazar

mosoj: Tak teď jsi mně obrovsky pobavil. Prý " názory normálních lidí." :D diskuze na novinkách je žumpa českého internetu.
Doplňuji:
vanasi: Už to nehul.

Mirdas

Mowla má pravdu.
Navíc Rusko žádné dohody nedodržuje.

cukrar

Galax,
dobrovolně za určitých podmínek.
To nelze takto spojovat, páč podmínky bude určovat kdo? Ukrajina či Rusko.

Některé odpovědi jsou útočné na některé poradce. Domnívám se, že je to zbytečné. Každý souhlasíme s někým a s jiným ne, můžeme dást spoustu argumentů na tu či onu stranu.
Nikoliv osočovat druhého a jeho argumenty.
Kdo ví z nás, kde je pravda a kde propaganda? Co přesvědčí každého o jiné pravdě?
Ze začátku situace se objevovali zaručené zprávy, které pak byli argumenty vyvráceny. Ale co byla provda?
Debata několika odborníků opět nevedla k přesvědčení toho druhého..

mosoj

No nejdřív by se museli ve státě shodnout. Jinak Mowla pěkná provokace hodná tvých učitelů mírotvůrců. Kolik těch válek Rusko začalo ? a ani se nestydíš.
Doplňuji:
Je dobré si přečíst názory normálních lidí .
http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=372960&ar­ticleId=/zahra­nicni/svet/3448­16-usa-zdvojnasobi-pocet-vojaku-v-australii-kvuli-cine.html&sec­tionId=745

Agneta

Moc kouzelná a pravdivá otázka.
++++
To patří k těm mystériím jako „proč se v r. 1990 nehlasovalo o připojení k Německu?“
Samozřejmě, že by „připojení k Německu“ mělo i dnes demokratickou většinu :DDD
++++
Na Ukrajině – kdyby se smělo – tak by připojení k Rusku taky mělo většinu, už jen z důvodu velkého sociálního rozdílu. Ukrajina je nejchudší zemí v Evropě.:DDD
++++
A teď k tomu, proč to nejde : Anglie a USA nechtějí

Každý ví, že Irák jsou tři státy dané uměle dohromady. Důvodem je ignorování vzniku Kurdistánu, jehož území Anglie po 1.sv. válce rozdělila mezi nově vzniklé státy jako Sýrie, Turecko, Irán a Irák. A i Židům odmítala založení jejich pravlasti(těm se to ale podařilo po 2.sv. válce).

Doplňuji:
A tak budou muset v Iráku ještě statisíce lidí přijít o život, než to Anglie uzná za vhodné a udělí souhlas.:D

anonym

Ukrajinci jsou verb*ž a Rusové by s nima měli už konečně pořádně zatočit!!!!!

led

Na lopate: Nie je to v záujme EU a USA a v súčasnej svetovopolitickej situácii ani Ruska.
Prečo sa rozpadol Sovietsky zväz, prečo sa rozpadla Československá republika, prečo sa chce Škotsko a Wales oddeliť od Anglie a vôbec, prečo sa vo svete rozpadajú štáty a vznikajú nové? Ide skútočne o národy, alebo len o moc a peniaze?

Ardianaaaa

Zkuste se zeptat nějakého obyvatele Ukrajiny, který žil ještě v době SSSR myslím, že Vám to vysvětlí ručně stručně.

led

Sovietské Rusko – Sovietsky zväz – útočné vojny s cieľom rozšíriť obranné územie, oficiálne vzniknuté pohraničnými spormi
Mandžusko (sfalšované mapy pohraničia), Finsko (rozšírenie obranného územia okolo Leningradu)
toto priznávajú aj vtedajší velitelia Červenej armády