Proč se údajně Alpy den ode dne zvyšují a nadále rostou?

http://pixaba­y.com/cs/s%C3­%A4ntis-hory-%C5%A1v%C3%BDcarsko-vysokohorsk%C3%BD-1938697/

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zřejmě způsobeno pohybem zemské kůry a posuvu zemských desek. Ono tempo neni tak závratné. Uvádí se, že rostou 1–8 mm za rok.

Další odpovědi
Kepler

Africká tektonická deska (prostřednictvím Apeninského poloostrova) se nadále posouvá pod tu evropskou – subdukce a vyzdvihuje tak Alpy. V daleké budoucnosti se Afrika spojí s Evropou. Stejným způsobem se zdvihá i Himáláj po nárazu Indického poloostrova.