Frogman

Proč se u nás také nevracejí flašky od pití?

V Německu se normálně plastové a kovové lahve vracejí a používají se dál.
Proč to tak není i u nás?

@gecco: Kovovými lahvemi myslím např. plechovky od piva.

Nejlepší odpověď
Drap

Zatím niko takovou službu nezavedl, protože v našich podmínkách by na ni prodělával.

Další odpovědi
lexx

ani v tom dojču nepůjde o lukrativní byznys, dělají to pro ekologii a to něco stojí…to primitiv slovan – barbar nikdy nepochopí proto jsme ve sračkách horších socialismu

gecco

Je to otázka politiky státu – kovové lahve (jako běžné obaly) neznám, ale plastové se opětovně nepoužívají – recyklují se – jen je v tomto případě jejich třídění otázkou prodejce, nikoli spotřebitele…
😉
_____________­______________
Frogman → Aha – tak ty se taky recyklují (nepoužívají se znovu)… Akorát si nejsem jist, že se takto třídí zrovna v D (v N a S ano)…
😉
Lahny → lahve od alkoholu se, pokud si dobře pamatuju, nevykupovaly zpět ani ´za komunistů´ – aspoň ne ty, které jsem i z hospod odnášel, abych měl do čeho stáčet z demižonů domácí slivovici a semotamo víno dovezené z jihu Moravy…
😉

anonym

pro Dráp
Je zajímavé, že za komunistů se lahve od kořalek vykupovaly.
Ono to bude asi tím, že v kapitalismu nenī potřeba šetřit, protože je potřeba stále vydělávat.Ono kdyby se vykupovaly, tak by zase hromada lidí ve sklárnách byla bez práce.

jmhad

Podle mého názoru nemá na vracení lahví vliv společenské zřízení, ale efektivnost nákladů s tím spojených, kterými by se zbytečně prodražilo prodávané zboží. Osobně si ale nedovedu představit, jak se plastové lahve a plechovky od piva znova plní. I když by se to možná dalo techologicky zvládnout,po stránce hygieny by to asi nešlo. Vy by jste si koupil něco v plastu s vědomím, že lahev byla již jednou či několikrát použíta ,třeba doma pro čistící prostředek či nějakou sračku? Tady jde spíše o řízený sběr odpadu přes obchody, což se u nás děje neřízeně pomocí barevných kontejnerů.

střevo

ty vole lexx vodkuď to máš ? tos byl na průmyslovce nebo na vejšce ?
ale nám to pod rukou profesoři taky říkali