vivatisCZ

Proč se u doktora v čekárně šeptá?

Nejlepší odpověď
bolak

Mě by zase zajímalo, proč je u nás na poliklinice jen jediná televize, a ta je umístěná v čekárně na očním oddělení, kde seděj jen báby co si omylem rozsedli brejle a strejcové s glaukomem.

Těžko ti na to asi někdo odpoví, ono jak kde, na ORL, tam je to jasný a v jinejch ordinacích to asi bude proto, aby nerušili ostatní. Ale taky platí jak kdo, já třeba mluvím úplně normálním hlasitostí a jednou sem dokonce hlas i zvýšil. To sem seděl v čekárně na ortopedii a naproti tam seděli lidi zase u jiný doktorky a jedno dítě tam furt řvalo a kopalo do lavičky, tak sem na něj křik: „hééj, sklidni hormon jo?!“ , no a pár lidí odnaproti se začalo smát, což sem nejdřív nechápal, poněvač sem neřek nic zas tak extra vtipnýho. Říkal sem si, že maj asi škodolibou radost, že mně to dítě takhle vyburcovalo, ale pak, když sem odcházel a šel kolem nich, tak sem si všim že je to čekárna na endokrinologii…

Další odpovědi
www

Z ohleduplnosti a slušnosti.
Hlasitý hovor totiž ruší i ty za dveřmi 😉

anonym

V čekárnách bývaly cedulky s nápisem „Ticho léčí!“ a někteří starší spoluobčané si to jěště pamatují. Také je pokládáno za nevychovanost projevovat se hlučně ve společnosti cizích lidí, zvláště v uzavřené místnosti. To si také ještě někteří starší spoluobčané pamatují a dodržují.
To ovšem neplatí pro mladé rodiče(většinou matky), které tato pravidla společenského chování neznají nebo nerespektují a navíc „vychovávají“ svoje děti k volnosti (rozuměj- bezohlednosti) téměř bez jakéhokoliv omezování, takže čekárna zaplněná jedním takovým spratkem, rozhodně žádný klid neposkytuje.

marci1

Protože ticho pomáhá léčit.

led

Aby ste nikoho nerušili nad jeho vlastným problémom zdravia. Ticho lieči, nenúťme lekárov pracovať…
Predstavte si tú krásu diskotékového hluku, veď by ste si v tom nemohli užívať ani vlastné bolesti a choroby a nepripravení ísť k lekárovi, ako mu potom máte vysvetliť, ako vás má liečiť…

iceT

Moje dětská zubařka byla na hlučné pacienty čekající v čekárně na její drastické zásahy do dětské ústní dutiny byla v tomto ohledu jak psychopat.To každých 15 minut vyletěla ven z ordinace a se slovy Klid prosím,se zase odvlekla zpátky,ale už jí to tak narušilo psychiku,že poslední pacienty v abecedě vyloženě zrasovala a nezřídka se někdo i pozvracel,když slyšel sténání z ordinace.
Jenže udrž třicet děcek v klidu,aby bylo ticho.

anonym

Abys nerušil lékaře při výkonu a aby si nevšiml, že jsi nějak moc zdravý.

Braník

aby nebyl rušen ošetřující lékař v ordinaci