bolak

Proč se tý jedný části Ameriky říká latinská?

Nejlepší odpověď
led

Teta Wiki na vaši otázku řekla:
"Poprvé bylo označení „Latinská Amerika“ navrženo v průběhu obsazení Mexika Francouzi (1862–1867), kdy Napoleon III. podporoval snahu arcivévody Maxmiliána stát se mexickým císařem.

Pojem Latinská Amerika bývá často mylně chápán jako synonymum pojmu Iberoamerika. Toto označení se však nevztahuje na země s francouzským kulturním dědictvím. Ani ono není politicky zcela korektní, neboť poukazuje na původ portugalských a španělských kolonizátorů – Pyrenejský poloostrov (Península Ibérica) – a indiánské kulturní dědictví pomíjí. Dalším geografickým výrazem používaném pro tento region je pojem Hispanoamerika, který je souhrnným označením pro španělsky mluvící země."
Kdo chce víc ať si koukne: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_A­merika

Další odpovědi
annas

„Zavedli jej v minulém století Francouzi a sledovali tím urcitý cíl: zduraznit príslušnost této oblasti k rodine románských národu, k níž sami patrí, a na základe takovéto ,,príbuznosti,, posílit svuj vlastní politický a kulturní vliv, soucasne pak tím znesnadnit pronikání do tohoto území nelatinským národum – Anglicanum a Severoamericanum.
autor antiskola@antiskola.eu
http://antisko­la.eu/cz/refe­raty/11579-latinska-amerika
autor

Latinská Amerika. "Její název, jak známo, pojmenovává tu část Nového světa či kontinentu za Atlantikem, tedy Ameriky, na kterou v minulosti působil vliv kolonizátorů pocházejících ze zemí s románskými či postlatinskými jazyky, tedy ze Španělska, Portugalska a Francie. Jindy se také setkáváme se jménem Iberská Amerika. To se vztahuje na tu část Ameriky, kterou kolonizovali obyvatelé Iberského poloostrova. Iberská Amerika je tedy skoro totéž co Latinská Amerika, ale bez Haiti, Francouzské Guayany a několika frankofonních ostrovů v Karibiku. Jindy se objevuje také název Hispánská Amerika, a to podle španělských kolonizátorů. V té chybí ještě navíc Brazílie, kterou kolonizovali Portugalci.“

Latinské oči Filipa Kandy
Narkoamerika . autor FIlip Kanada

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/blo­gy/latinske-oci-filipa-kandy/61800-narkoamerika/

Jinak románské jazyky vznikly z vulgární latiny.

Agneta

Protože se jedná o rozšíření Římského impéria do Nového světa a mluví se tam latinsky, tedy jak si Španělé latinu představují :D