nenene100

Proč se tu tak blbě upravují otázky?

Jsem překvapená, že to když ukážu na vaší chybu je urážkou, ale to že vy opravujete chyby je v pořádku. Já to vaše opravovánní vidím jako hodně zmatené, není v tom systém, není v tom jednotnost, nechápu proč to nemáte nějak dohodnuté. Tak to se vám oboum omlouvám, mrzí mě, že jsem tu vaši nadřazenost a genialitu neodhalila.

Pořád odkazujete na kodex, tam k tomu vysvětlení není, našla jsem jen v odkazu od Marci1 vyjádření nejspíš admina „U položené otázky se snažíme dbát na to, aby vyhovovala pravidlům českého pravopisu. Diakritiku neřešíme, protože velká skupina uživatelů využívá mobilní zařízení“ tam píše že diakritiku neřeší, quentos ji doplňuje, jiné vysvětlení jsem nenašla, tak jsem položila otázku.
Proč jsem se ptala, abych se vyhla vaším opravám, abych ty pravidla neporušovala, také se připojuji z mobilu a teď nevím, zda tím mobilním připojením pravidla neporuším.

Nejdříve jsem myslela, že mi špatně zobrazuje PC, tak sem koukla na jiné a je to tam taky.
Třeba tato otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prodej-lahvi

Tom25 napsal: Prodej lahvi
Mam pravo na to aby mi v kauflandu nebo lidlu rekli kolik za poslednich par let (2009–2014) prodali flasek ze skla a plastu?

Quentos upravil: Mám právo na to, aby mi v Kauflandu nebo Lidlu řekli, kolik v letech 2009–2014 prodali lahví ze skla a plastu?
Mám právo na to, aby mi v Kauflandu nebo Lidlu řekli, kolik v letech 2009–2014 prodali flašek ze skla a plastu?

A Annas taky upravila a vznikl tento děs: Mam pravo na to, aby mi v Kauflandu nebo Lidlu rekli, kolik prodali flasek ze skla a plastu za leta 2009–2014?

Mam pravo na to aby mi v kauflandu nebo lidlu rekli kolik za poslednich par let (2009–2014) prodali flasek ze skla a plastu?

Prodej lahvi

Nechápu ani proč je dole ten „Prodej lahvi“ to má nějaký smysl?
Jaké má to upravování smysl? Já na hlavní stránce četla „Upravujeme příspěvky hlavně proto, aby ze serveru nemusely být odstraněny a tazatel tak nepřicházel o odpovědi.“ Chápu, že se upraví otázka která poruší pravidla, je sprostá, nebo uražlivá, ale najak nechápu, proč se upravují čárky ve větách atd. To je tu snad nějaký elearning? Čekám, kdy dostanu za 5:-(

Nejlepší odpověď
Funna

taky mi to přijde zmatené…speciálně tahle otázka byla celkem jasná, tak nechápu, proč mají někteří mánii pořád něco upravovat…
ale znáš to…nejhorší je blbec s úředním razítkem…
tak, teď počkám, která potrefená husa mi to smaže…a mám i svého favorita .-)

Další odpovědi
quentos

Zaprvé si přečtěte kodex. To jste měla učinit už při registraci.
Už při tvorbě otázky vám vyskočí nápověda jak pro blbečky: „Otázka by měla být celou větou, ne pouze fragment.“ I přesto se stále nacházejí jedinci, kteří otázku jako fragment formulují. „Prodej lahví“ není žádná otázka. Tak co s tím máme dělat, smazat? Není to lepší upravit?
Vaši otázku bych mohl klidně nahlásit jako urážku. Tak podle vás je upravujeme „blbě“? Nikoli, vážená, upravujeme je tak, aby byly bez chyb a odpovídaly kodexu. Podle vás by se tedy otázky neměly upravovat, abychom nenarušili autorovu „genialitu“, a měly by se tam nechat všechny chyby? Kde jsem jen něco podobného slyšel – už vím, nejste náhodou příznivec americké výchovy, kdy se na dítě nesmí ani šáhnout, aby se nenarušila jeho „osobnost“?
A mimochodem dobré ráno, už to tady funguje nějaký pátek a takováto „otázka“ je tu už poněkolikáté.

odik

Otázky musí být gramaticky správné, aby se v nich dalo správně vyhledávat (a někdy to pomáhá i jejich porozumění). Tak buďte ráda, že to tady za Vás někdo kontroluje.
To jak a proč to který z pomocníků upravuje se ptejte přímo jich a to soukromou zprávou.

ReHu

Tady je tolik nesmyslů, že toto již neřeším.

JájsemRaibek

Tak se nerozčiluj a bav se, stejně to nezměníš :)
♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥

iceT

Jestli sis všimla, tak ještě před úpravou otázky na celou větu, zněl nadpis otázky

  • prodej lahví-

    Dle zdejších pravidel, by položená otázka v hlavním rámečku (v tom,co se pak zobrazí na hlavní stránce) měla znít jako celá věta, k popisu otázky pak slouží spodní rámeček.

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kyber%C5%A1i­kana

marci1

Svůj názor na úpravy otázek, jsem již u podobné otázky vyjádřila:
„Když byla zavedena možnost "Upravil/a“, domnívala jsem se, že svou otázku může upravit jen tázající. To, že otázky budou „opravovat“ tzv. moderátoři v rámci pilotu by mě opravdu nenapadlo. Myslím si, že to není opravdu dobrý nápad. Uživatelé-tázající se budou cítit jako školáci a budou si zde připadat, jako by jejich otázky byly cenzurovány. Doufám, že je to jen opravdu jedno z možných řešení pilotu a bude zvoleno zcela jiné. ☹"

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/porad-nevim-jak-si-mam-vysvetlit-novinku-u-otazek-kde-je-modre-videt-upravil-a-rozumite-tomu

led

Najprv si ujasnime, čo vlastne moderátor je a čo robí, popísala som to zjednodušene v odpovedi http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/porad-nevim-jak-si-mam-vysvetlit-novinku-u-otazek-kde-je-modre-videt-upravil-a-rozumite-tomu
z ktorej citujem

  • ""pomocní „admini“ s právami úprav textov príspevkov a odstraňovaním závadných. Poveriť touto činnosťou niektorého zo skúsenejších užívateľov je právo administrátora stránky a ako sa hovorí na súde: rozhodnutie je právoplatné. Takéto moderátorstvo je bežné na každej diskusnej stránke.

K otázke quentosa: „Znáte snad někoho, kdo po takovéto úpravě své otázky vylítne: "To jsou moje chyby, co mi je berete!“?" odpovedám: Ano, sú aj takí ľudia, ktorí sú citliví na svoje vyjadrenia a nedovolia v nich meniť ani čiarku, medzi nich patrím aj Ja…„
Ako vidíte problém sa opakuje a užívatelia ďalej kričia:"To jsou moje chyby, co mi je berete!“?„
Z praxe moderátora na iných stránkach viem, že pri takýchto zásahoch, úpravách treba postupovať citlivo, aby sa neporušil zmysel textu, jeho myšlienka a pritom dodržala požiadavka pravidiel, kodexu danej stránky. Niekedy menej je viac, toto dôležité pravidlo si treba zapamätať.
K danému problému mohlo dôjsť nekoordináciou činnosti moderátorov, ktorí v danej dobe vlastne zasahovali súčasne. V tomto prípade platilo posledný vyhráva…
Toľko k danému zbytočne rozpitvávanému problému.
PS.
Nejde tu o žiadnu "kyberšikanu“ ako sa tu Pumík domnieva, ale o bežnú prax na internetových diskusných stránkách

mosoj

Ano, čtu to tvoje veledílo a je to opravdu děs.

led

Najprv si ujasnime, čo vlastne moderátor je a čo robí, popísala som to zjednodušene v odpovedi http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/porad-nevim-jak-si-mam-vysvetlit-novinku-u-otazek-kde-je-modre-videt-upravil-a-rozumite-tomu
z ktorej citujem

  • ""pomocní „admini“ s právami úprav textov príspevkov a odstraňovaním závadných. Poveriť touto činnosťou niektorého zo skúsenejších užívateľov je právo administrátora stránky a ako sa hovorí na súde: rozhodnutie je právoplatné. Takéto moderátorstvo je bežné na každej diskusnej stránke.

K otázke quentosa: „Znáte snad někoho, kdo po takovéto úpravě své otázky vylítne: "To jsou moje chyby, co mi je berete!“?" odpovedám: Ano, sú aj takí ľudia, ktorí sú citliví na svoje vyjadrenia a nedovolia v nich meniť ani čiarku, medzi nich patrím aj Ja…„
Ako vidíte problém sa opakuje a užívatelia ďalej kričia:"To jsou moje chyby, co mi je berete!“?„
Z praxe moderátora na iných stránkach viem, že pri takýchto zásahoch, úpravách treba postupovať citlivo, aby sa neporušil zmysel textu, jeho myšlienka a pritom dodržala požiadavka pravidiel, kodexu danej stránky. Niekedy menej je viac, toto dôležité pravidlo si treba zapamätať.
K danému problému mohlo dôjsť nekoordináciou činnosti moderátorov, ktorí v danej dobe vlastne zasahovali súčasne. V tomto prípade platilo posledný vyhráva…
Toľko k danému zbytočne rozpitvávanému problému.
PS.
Nejde tu o žiadnu "kyberšikanu“ ako sa tu Pumík domnieva, ale o bežnú prax na internetových diskusných stránkách

text v češtině pro ty, co nerozumějí slovensky je v diskusi

led

český překlad mé odpovědi:
Nejprve si ujasníme, co vlastně moderátor je a co dělá, popsala jsem to zjednodušeně v odpovědi http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/porad-nevim-jak-si-mam-vysvetlit-novinku-u-otazek-kde-je-modre-videt-upravil-a-rozumite-tomu
z níž cituji

  • ""pomocní „admini“ s právami úprav textov príspevkov a odstraňovaním závadných. Poveriť touto činnosťou niektorého zo skúsenejších užívateľov je právo administrátora stránky a ako sa hovorí na súde: rozhodnutie je právoplatné. Takéto moderátorstvo je bežné na každej diskusnej stránke.

K otázke quentosa: „Znáte snad někoho, kdo po takovéto úpravě své otázky vylítne: "To jsou moje chyby, co mi je berete!“?" odpovedám: Ano, sú aj takí ľudia, ktorí sú citliví na svoje vyjadrenia a nedovolia v nich meniť ani čiarku, medzi nich patrím aj Ja…„
Jak vidíte problém se opakuje a uživatelé dále křičí: "To jsou mé chyby, co mi je berete!“? „
Z praxe moderátora na jiných stránkách vím, že při takových zásazích, úpravách třeba postupovat citlivě, aby se neporušil smysl textu, jeho myšlenka a přitom dodržela požadavek pravidel, kodexu dané stránky. Někdy méně je více, toto důležité pravidlo si třeba zapamatovat.
K danému problému mohlo dojít nekoordináciou činnosti moderátorů, kteří v dané době vlastně zasahovali současně. V tomto případě platilo poslední vyhrává …
Tolik k danému zbytečně rozpitvávanému problému.
PS.
Nejde zde o žádnou "kyberšikanu“ jak se tu Pumík domnívá, ale o běžnou praxi na internetových diskusních stránkách

nenene100

Marci1 a Funna děkuji za vaše odpovědi, jste asi jediné co chápete, na co se ptám. Ještě jednou dík.

nenene100

Tak jsem zvědavá, dočkám se vysvětlení, nebo smazání?

nenene100

IceT já úpravu quentose chápu, nechápu tu další úpravu od annas. Nemám potřebu ji urážet, jen to nechápu, tak se ptám. Já myslela, že tato stránka ke ptaní slouží, ale asi ne.

nenene100

Quentos urážím koho?
To cos upravil ty je sice bez chyb, jenže to pak upravila i annas a to je snad taky bez chyb? Tak to se annas omlouvám, že jsem hned neodhalila její genialitu.

quentos

urážíte nás moderátory – jmenovitě tím příslovcem „blbě“. Co je „blbě“ na naší úpravě? Poslouchám, rád se nechám poučit. Jestli úprava podle kodexu je „blbě“, pak je „blbě“ kodex – na něj si postěžujte adminovi.
Porovnejte časové údaje úpravy ode mě a annys. Nemusíte být geniální, aby vám došlo, že rozdíl dvou minut je velmi malý, z čehož vyplývá, jsme úpravu prováděli současně a jeden o druhém nevěděli.

nenene100

Tak proč ty si upravil i chyby a annas to jen popřehazovala?
Blbě je to, že v tom nemáte žádný systém, ty to upravíš komplet a annas to jen popřehazuje a to úplně zmateně, nebo snad chceš tvrdit, že ta její úprava není zmatená? Proč to prodej láhví dala dolů? Proč to tam vůbec nechala? Proč neopravila taky chyby? To ten kodex není jednotný? Někdy člověku zasáhnete do textu pro úpravu jedné jediné čárky, a někde z toho výjde takováto hrůza.
Já to opravdu nechápu. Nechápu, proč do toho ta annas zasahovala, když se ji to nechtělo opravit pořádně, proč se hrne do oprav chyb jiných, když za ní také zůstavají, toto opravdu nechápu.

annas

Je snazší někoho urážet, než si v klidu projít původní „neotázku“? Ze srovnání byste měla pochopit, jaký je rozdíl mezi původní a mnou upravenou otázkou, která je zveřejněná. .

Reagovali jsme s quentosem ve stejnou dobu, nevíme o sobě, každý máme jiný způsob stylizace, takže se liší pořadí slov., ale význam je stejný.

Jste proti úpravě a najednou vám vadí, když ponechám originální znění tazatelova textu se všemi chybami? Není to nějak v rozporu s vaším tvrzením a napadáním, znevažováním naší práce?
Už jste jednou reagovala, rovněž jste nepochopila, že se vkládají otázky, nikoliv „neotázky“, a jaký je smysl úpravy.

„Urážky jsou důvody těch, kteří nejsou v právu.“ Jean-Jacques Rousseau

nenene100

Ještě se zeptám, proč si ten původní nadpis neozázky „prodej lahvi“ dala dolů? To má v té otázce jaký smysl? Proč si ho nesmazala a nenechala tam pouze ten tvůj nadpis, který je otázkou?

nenene100

Jak jsem koho urazila?
To že ty a quentos poukážete opravou na něčí chyby je v pořádku, ale pokud já poukáži na vaši chybu je to hned urážka?
Já nemůžu za to, že pro úpravy není jednotný systém, že se nedokážete dohodnout.
Pořád odkazujete na kodex, ale v něm žádné rozumné vysvětlení o úpravách není, tak jsem se zeptala, ať v tom mám jasno. Jenže tím jsem vás urazila, protože jste geniusové, co chyby nedělají, jen opravují, no tak to se fakt omlouvám:-D

quentos

díky, lépe bych to nenapsal

quentos

ta pochvala pochopitelně platila anněs a led, příspěvky nenene100 už ani nečtu, typická osoba, která si nenechá nic říct a je přesvědčená, že pravdu má jen ona – a ne nějaký zdejší kodex…

led

„Urážky jsou důvody těch, kteří nejsou v právu.“ Jean-Jacques Rousseau"
pekný citát, nedalo mi, než ho zopakovať.

nenene100

Jo a nechápu tu tvou narážku o těch dětech a výchově, to s tím má co společného?

nenene100

odik děláš si srandu?
To chceš tvrdit, že ta poslední úprava od Annas je gramaticky správná?

anonym

Určitě správná není,ale těžko to přizná,raději zaleze.
Annas je hlavně asi zvyklá být za všech okolností za tu nejvíc dokonalou, bezchybnou, nejchytřejší. Když udělá překlep, hned ho po sobě opravuje. Když vloží chybnou odpověď, radši si ji vzápětí sama nahlásí, než by přiznala, že i ona se může zmýlit. Prostě nemá ráda, když ji z té její nedokonalosti usvědčíš.