huxa

Proč se tolik začalo bláznit ohledně zabezpečení škol?

Z pohledu učitelů a ředitelů-další výdaje, další investovaný čas do věcí, které jsou jen proto, aby byly.
Z pohledu žáků a rodičů žáků jsou to další činnosti navíc, takže ztráta jejich času, navíc jak žákovi, tak rodičovi je naprosto ukradené, zda-li se mu něco stane ve škole či jakmile vyjde ze škole.
Třeba školní komplex 1–9třída + MŠ Cerhenice začla tak bizárně daleko, že když žák dojde později, musí se přes videotelefon dovolat otevření dveří a poté se jít do ředitelny ohlásit; naprosto zbytečně, když před pár minuty s nimi volal.

Proč se tolik vyvádí skrz jeden případ, navíc jen jednoho mrtvého?
Neměla by se raději začít vyučovat alespoň základy sebeobrany místo pár hodin tělocviku? Pro žáky by to přineslo daleko více bezpečí, než nedobytná škola, která je ovšem cizím člověkem velmi snadno dobytná, jen ti, jež nikomu nehodlají ublížit budou káráni (třeba ta schizofrenička by se na každé škole, kde není nějaký vrátný mohla vmísit do vcházející skupinky dětí a během pár sekund všechny kolem pobodat, ovšem rodič, který by prošel takto přes chodbu do družiny vyzvednout dítě bude peskován za to, že měl počkat, až mu dojde otevřít učitelka a bude jej moci hlídat celou chodbu, co kdyby náhodou chtěl někomu ublížit, nedejbože svému dítěti a navíc na pozemku školy.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pár politiků se na tomm chce zviditelnit:-((( Je to hnus:-(((

Toto je potřeba řešit komplexně, evidencí těch nebezpečných osob a hlavně důslednou kontrolou jejich léčby. Mnohdy i sexuálním deviantům je proměněna léčba na ambulantní, a když ten deviant ji přestane navštěvovat, tak trvá strašně dlouho, než se to začne řešit, někdy se to neřeší vůbec:-(( Např. ten úchyl co zabil generálovi před pár lety syna, také nedocházel na léčbu a nikdo to rok neřešil:-((

Jenže je lehčí vzít to populisticky a zabezpečit školy. Co když cvakne v bedně některému ze studentů??? To budou v té škole chránění jak???

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by školy měly být bezpečným místem.
Škoda je každého zbytečně zmařeného života i zbytečně raněných.

Ovšem „zbláznit se s křížkem po funuse“ není nejšťastnějším krokem.
Bezpečnost škol se měla řešit dřív, než k něčemu podobnému došlo.

Jinak souhlasím se Zzzzz, že se na tom někdo „zviditelní“,
pár dalších z toho „vytříská politické body“ …

marci1

Toto téma není jednoduché a musíme jej vidět z několika úhlů : školy, žáků či studentů a rodičů. Škola zodpovídá za bezpečnost žáka ve škole. Jak se po této hrůze třeba cítí ředitel školy ?
Tento případ není bohužel ojedinělý. A proč si duševně nemocný člověk vybírá školy, školky, družiny ? Možná proto, že je tam více osob pohromadě. Nebo třeba se pachateli líbí, že se ho děti nebo mládež bojí ? Těžko říci. Každý rodič bude jistě radši, když se ochrana a bezpečnost dětí a mládeže bude „přehánět“, než aby zdraví a život jeho dítěte bylo ohroženo. 🙂
Doplňuji:
Samozřejmě není v pořádku to, že třeba v tomto jednom případě se jedná již o druhé napadení schizofreničkou. Jak je možné, že ji lékař doporučí ambulantní léčbu, kde není jistota, že bude užívat léky ? A samozřejmě se na tomto případě přiživují politici, bulvár ap.

Kotja

Utahování šroubů?
Jinak jak učit sebeobranu? Techniky musím vydřít a na taktiku (uhasit útočníka sněhovým nebo práškovým hasičákem) taky musím mít buňky

huxa

marci1-no právě… To samé jako s pedofily, zavedeme povinné testy na sexuální orientaci, vždyť jde o naše děti, když budete proti, budete proti našim dětem.
Ovšem bezpečnost dítěte je čistě pro tvoji vlastní klidnou duši, nemusíš se o něj přeci strachovat. „Zabezpečení“ škol toto navíc ani neřeší, neb někdy musí do té školy přijít a někdy odejít.
_____________­________________________­________________________

Osobně budu raději, když mé dítě prožije svobodný život dle sebe v, dle tebe (nejspíše), nebezpečí.
Čistě statisticky je život dítěte nesčetněkrát více ohrožen při jízdě autobusem ze školy, než-li ve škole.

huxa

Kotja-základní techniky se hlavně musíš naučit a několikrát vyzkoušet, ovšem třeba proti noži krafmaga pomůže více, než-li umění kotrmelce.