uncle Sam

Proč se toho moc neví o komunistickém lágru v Minkovicích?

Ten fungoval až do roku 1990. Já jsem se o tom dozvěděl přes facebook. Kdybych ho neměl, tak se o něm snad ani nedozvím! Je možné, že to třeba politici nějak skrývají a drží ochrannou ruku nad místním bývalým dozorcem Vondruškou. Ale stejně se o tom v očích veřejnosti moc neví i aktivisté o tom nemluví.
Doplňuji:
Byl tam zavřen i Pavel Wonka a to byl politický vězeň.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Minkovice jsou jen části postaveného domina, které by mohlo neblaze ukázat na soudruhy s krví na rukách a černé minulosti, kteří si dnes hrají na spořádáné občany. Jsou bohužel všude. Od podnikatelů, majitelů heren, hotelů až po zákonodárce, důstojníky policie, soudce.
Kdo by vytáhl jeden díl domina, mohlo by se zhroutit celé.

Další odpovědi
PetrXY

Pokud vím, tak v Minkovicích nebyl žádný komunistický lágr, to bylo, jak se tehdy říkalo „nápravné zařízení“, tedy normální kriminál pro odsouzené zločince. Ještě poznámka – vedle toho kriminálu byl závod Precióza Minkovice, který se zabýval výrobou skleněné bižuterie. Vězni v této fabrice měli možnost se vyučit nebo v něm i během výkonu trestu pracovat. Vydělali si na tehdejší dobu slušné peníze, které dostali, když byli propuštěni. Nerad se tím, chlubím, ale vím to proto, že si tam odpykával trest jeden můj příbuzný, který byl odsouzen za to, že když se ožral tak se popral a jednomu chlapovi zlomil čelist. Takže to nebyl žádný politický vězeň.

Pepa25

Asi by to bylo dobré upřesnit: Věznice Minkovice byla kriminál pro normální, ale i pro politické vězně. Jestli to tam bylo horší nebo lepší než třeba v Mírově těžko soudit. Třeba Mírov mi připadá známější, protože jsem četl Škutinovu knihu „Prezidentův vězeň na hradě plném bláznů“

anonym

Souhlasím s -PetrXY-.Několik let jsem pracoval v dolech a tam také pracovali vězni ze Žacléře.A několik jich bylo i v Minkovicích, ale za krádeže a neplacení výživného.A o žád­ných politických vězních v této věznici nevěděli.