Kulpix

Proč se tak špatně nosí lavor (škopek, mísa) plný vody?

Pořád to šplíchá a cáká ven.

Nejlepší odpověď
Dochy

Z několika důvodů.

  1. široká a mělká nádoba – má sklony k tomu přesplíchávání o­krajů
  2. široká a mělká nádoba držená ze spoda je přirozeně nestabilní. Jakmile se voda nahrnu na jednu stranu (stačí vlnka), lavor má tendenci se na tu stranu naklonit a tím způsobit přelití další vody stejným směrem a to způsobí ještě větší naklonění a… a zkrátka ty se hezky zapotíš abys to vyrovnal a nevylil. Pokud by ten lavor byl zavěšen na 3–4 ramenech a držel se zezhora (podobně jako některé ty plastové závěsné květináče co se poslední dobou nechaj sehnat) bylo by to podstatně jednodušší na udržení rovnováhy.

Další odpovědi
redy

Nemáš kbelík? Teda kýbl 🙂
🙂

mosoj

Protože se mění těžiště. Asi se ti třesou ruce.

Honza5486656

Těleso setrvává v pohybu…blabla

Cenobita

Musím se přiznat, že ten „můj lavór“ se mi taky špatně nosí a překáží.