marci1

Proč se tak mnoho zabýváme věcmi, které nedokážeme ovlivnit? Je to prostě realita.

„Život je řada přirozených a spontánních změn. Nebraňte se jim; přinese vám to pouze utrpení. Nechte realitu realitou. Nechte věci plynout přirozeně dopředu způsobem, jakým samy chtějí." ~ Lao-c'.
Pokud se s tím nevyrovnáme, nenecháme to plynout, mohou se tyto věci stát výrazným zdrojem stresu, frustrace a zlosti. Přece se nebudeme zlobit a stresovat, že se nám pokazila pračka? 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

Některými prkotinami se skutečně nenechám ovlivnit a beru to jako nutné zlo, nebo prostě daň společnosti. Na druhé straně zase nehodlám být apatickým a stádním ovčanem. Kybychom si všichni říkali jen „hlavně klid a nohy v teple“ pak bychom mohli najednou poznat, že už jde o hubu. Jenže pozdě.

Další odpovědi
led

Snem člověka je již od dávnověku vzepřít se realitě a překonat ji podle svého přání.

Lao-c 'je představitelem taoismu, který je založen na uvědomění si skutečnosti, že všechny věci, živé i neživé, jsou projevem téže skutečnosti – Tao („cesty“) – jakési pasivitě k realitě života

Šidlo

aj nebránenie sa prináša utrpenie.....keď máte zasa raz migrénu, tak sa s tým zmierite a ani si nevezmete lieky/nevyvetrá­te/nevypijete kávu, proste len trpíte v kúte?

asi nie, že?

jedna vec je popierať, že ste chorý.....druhá vec je nič s tým nerobiť

ono, to čo na východe volajú filozofia, na západe voláme pasivita, alibizmus, stádovitosť..­....legendárne duševné problémy a časté samovraždy vo východnej ázií nie sú iba legendy

buďte rada, že žijete v kultúre, kde máte ako jedinec a žena svoju hodnotu (ehm, asi len v zákonoch, ale predsa) a brániť sa nešťastiu a nežiť len pre rodinu a kolektív, ale aj pre seba je brané za dobré a morálne!

Mc Merkurion

… vono je dobrý se občas zdravě naštvat a vybuchnout, jinak se to v nás nahromadí a člověk bouchne jak papiňák: http://www.csfd­.cz/film/8221-volny-pad/komentare/