marci1

Proč se tak mnoho přemnožují divoká prasata?

Mají dostatek vhodné potravy poblíž lesů? Všimla jsem si, že u lesa bývají velké lány kukuřice a řepky. 🙂
Obr.: http://www.nature-photogallery.e­u/cz/__userda­ta/photos/665­.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Kromě výše uvedeného bych ještě přidal ještě nedostatek přirozených nepřátel (větších šelem) a snadno dostupná pastva na polích. Tam dělají největší škody.

Další odpovědi
Drap

Vhodné klimatické podmínky a taky vývoj v posledních 25 letech. Odstřel divočáků byl limitován. Nesměly se střílet bachyně. Poznat za tmy, nebo v běhu zda jde o kance či bachyni je nemožné. Díky tomuto chránění se divočáci rozmnožili do nebývalých rozměrů i na místech, de dříve vůbec nebyli, nebo daným územím přešli jednou za měsíc.

gecco

Hlavním důvodem je poněkud teplejší průběh posledních ´několika´ zim (cca 20–25?) – dovolují jim pářit se po celý rok, tím vedlejším pak to, že mají dostatek dostupné a dostatečně výživné potravy…
Prostě – mají se jako prasata…
😉

zjentek

Tohle neplatí jen u divokých bravků! Příroda se zjevně dostává do určitých existenciálních potíží a tak začala produkovat druhy jako pominutá. Pro všímavého je to celkem patrné.
Zdá se, že tímto principem brzy sama sebe vyčerpá a pak to všechno půjde šmahem z kopce a v relativně krátkém časovém horizontu nebude nic! Něco tento princip zpustilo a je to takový rezervní mód před kolapsem, při jehož chodu se už systém nijak nezatěžuje „zadními kolečky“.
Rád bych dal závěrem smajlika, protože vím, že je máš ráda,jenže vzhledem k těmto smutným faktům, raději ne. My od přírody ve finále žádnýho smajla taky nedostaneme a to dokonce ani optimisti....­.......... ;)

zjentek

Já když večer přijedu a třeba zapomenu zavřít bránu, tak mám někdy bravky v zahradě! A Fany, ta je vždycky žene… ;)