Avatar uživatele
marci1

Proč se tak mnoho přemnožují divoká prasata?

Mají dostatek vhodné potravy poblíž lesů? Všimla jsem si, že u lesa bývají velké lány kukuřice a řepky. 🙂
Obr.: http://www.nature-photogallery.e­u/cz/__userda­ta/photos/665­.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, gecco, Kepler před 2616 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Kromě výše uvedeného bych ještě přidal ještě nedostatek přirozených nepřátel (větších šelem) a snadno dostupná pastva na polích. Tam dělají největší škody.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Vhodné klimatické podmínky a taky vývoj v posledních 25 letech. Odstřel divočáků byl limitován. Nesměly se střílet bachyně. Poznat za tmy, nebo v běhu zda jde o kance či bachyni je nemožné. Díky tomuto chránění se divočáci rozmnožili do nebývalých rozměrů i na místech, de dříve vůbec nebyli, nebo daným územím přešli jednou za měsíc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Hlavním důvodem je poněkud teplejší průběh posledních ´několika´ zim (cca 20–25?) – dovolují jim pářit se po celý rok, tím vedlejším pak to, že mají dostatek dostupné a dostatečně výživné potravy…
Prostě – mají se jako prasata…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tohle neplatí jen u divokých bravků! Příroda se zjevně dostává do určitých existenciálních potíží a tak začala produkovat druhy jako pominutá. Pro všímavého je to celkem patrné.
Zdá se, že tímto principem brzy sama sebe vyčerpá a pak to všechno půjde šmahem z kopce a v relativně krátkém časovém horizontu nebude nic! Něco tento princip zpustilo a je to takový rezervní mód před kolapsem, při jehož chodu se už systém nijak nezatěžuje „zadními kolečky“.
Rád bych dal závěrem smajlika, protože vím, že je máš ráda,jenže vzhledem k těmto smutným faktům, raději ne. My od přírody ve finále žádnýho smajla taky nedostaneme a to dokonce ani optimisti....­.......... ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Já když večer přijedu a třeba zapomenu zavřít bránu, tak mám někdy bravky v zahradě! A Fany, ta je vždycky žene… ;)

před 2616 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek