Pokročilý

proč se tak kreslí??

proč se kreslí srdíčko tak jak se kreslí? když doopravdy vipadá srdce uplně jinak?? kdo to vymyslel???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

tuto otázku jsem si také už několikrát položil. Možná je to tím, že onen tvar sevřené pěsti nevypadá příliš "hezky", tak si ho lidé stylizovali a ujalo se to.

Další odpovědi:

Zlatý

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Až teď, když jsem si přečetla otázku. Nic vhodného mě ale nenapadlo. Zkusila jsem hledat a něco objevila.

O původu znaku:
Původ znaku ♥ je zajímavý. Souvisí s listem břečťanu, vyobrazeném na prehistorických malbách dávno zapomenutých kultur. Ten dal vzniknout symbolu červeného srdce. Tento symbol nalézáme v nejstarším řeckém i římském umění – zejména na vázách – zobrazující jak fyzickou tak psychickou věčnou lásku, která vydrží i po smrti. O konečnou transformaci ze zeleného listu do známého červeného srdce se postaral středověk a především evropská milostná literatura.

Další z výkladů ♥ je, že představuje stylizované fíkové listy. Ty se v 2. tisíciletí př. n. l., později společně s listy břečťanu objevují jako dekorace na vázách a mínojských freskách.

Symbol ♥ se ujal jako metafora lidského srdce teprve mezi 13. a 16. stoletím.

http://cs.wikipedia.org/…

Dále pod heslem Srdce z 16.01.2006 na

Má význam něco hledat, když se odpověď stejně nebere a dává se přednost odpovědi nepřesné?

Zdroj: http://monalisa.bloguje.cz/tem a-14-depozitar.php

Pokročilý

To podle mě nikdo pořádně neví proč se tak kreslí ...je to prostě od dob kdy někteří lidé ho začali tak kreslit a ten obrázek se udržel i do dnešní doby..s názvem že to je srdce

Tak jsem pátral a vlastně jediné,co jsem se dozvěděl bylo to,že o původu tvaru srdce lze vést různé diskuze,a to je tak všechno,co se dá dělat.

Zdroj: Wikipedia

nevim ale vis jak by to vypadalo kdyby se kreslilo tak jak vypada ten organ???

Diskuze k otázce

Zlatý

kropitko

Quentosi,už to je vážně trapné. Že Vás to baví,dostávat body od lidí,kteří ani nejsou!?? A pokud jsou,tak tu nejsou proto aby na odpovědích pomáhali všem,ale pouze Vám....

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.