Avatar uživatele
lucille

proč se tak kreslí??

proč se kreslí srdíčko tak jak se kreslí? když doopravdy vipadá srdce uplně jinak?? kdo to vymyslel???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, valbona586 před 5095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

tuto otázku jsem si také už několikrát položil. Možná je to tím, že onen tvar sevřené pěsti nevypadá příliš „hezky“, tak si ho lidé stylizovali a ujalo se to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Až teď, když jsem si přečetla otázku. Nic vhodného mě ale nenapadlo. Zkusila jsem hledat a něco objevila.

O původu znaku:
Původ znaku ♥ je zajímavý. Souvisí s listem břečťanu, vyobrazeném na prehistorických malbách dávno zapomenutých kultur. Ten dal vzniknout symbolu červeného srdce. Tento symbol nalézáme v nejstarším řeckém i římském umění – zejména na vázách – zobrazující jak fyzickou tak psychickou věčnou lásku, která vydrží i po smrti. O konečnou transformaci ze zeleného listu do známého červeného srdce se postaral středověk a především evropská milostná literatura.

Další z výkladů ♥ je, že představuje stylizované fíkové listy. Ty se v 2. tisíciletí př. n. l., později společně s listy břečťanu objevují jako dekorace na vázách a mínojských freskách.

Symbol ♥ se ujal jako metafora lidského srdce teprve mezi 13. a 16. stoletím.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Srdce_(sym­bol)

Dále pod heslem Srdce z 16.01.2006 na

Zdroj: http://monali­sa.bloguje.cz/te­ma-14-depozitar.php

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elizabet

To podle mě nikdo pořádně neví proč se tak kreslí …je to prostě od dob kdy někteří lidé ho začali tak kreslit a ten obrázek se udržel i do dnešní doby..s názvem že to je srdce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak jsem pátral a vlastně jediné,co jsem se dozvěděl bylo to,že o původu tvaru srdce lze vést různé diskuze,a to je tak všechno,co se dá dělat.

Zdroj: Wikipedia

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zuzka.kol.

nevim ale vis jak by to vypadalo kdyby se kreslilo tak jak vypada ten organ???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

Quentosi,už to je vážně trapné. Že Vás to baví,dostávat body od lidí,kteří ani nejsou!?? A pokud jsou,tak tu nejsou proto aby na odpovědích pomáhali všem,ale pouze Vám…

před 5082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek