zjentek

Proč se straky stáhly mezi baráky?

kolem krmítka je to samá straka, což kdysi nebejvalo, tak co tady teď v takový míře chcou? Jsou přemnožený? Nebo spíše ubylo druhů, které jim kdysi nějak přirozeně „bránily v rozletu“ mezi občany? A nebo už je prostě nebaví mlátit zobákama do krtků někde na poli mimo osady? Mně tady teda ty straky vaděj, pánč sežerou hodně hodně a navíc jsou u jídla agresívní na slušný ptáky ..co se s tím dá dělat?

Nejlepší odpověď
jepik

Dříve myslivci stračí a vraní hnízda rostřelovali brokovnicí protože v době hnízdění drobného ptactva vybírají vajíčka i ptáčata. V dnešní době humanity se to nesmí. Důsledek, straky jsou přemnožené a drobné ptactvo pomalu vymírá. Nejlépe je to vidět na městských sídlištích.

Další odpovědi
Drap

Nechat je žít. Je celkem přirozené, že v některých lokalitách wse určité druhy ptáků na zimu stěhují k lidským obydlím.

anonym

Povahové vlastnosti

Straky se nechají snadno ochočit a dovedou s člověkem navázat bohatý vztah − pevný jako rodičovské pouto. Tento fakt vychází z jejich povahových rysů vyjádřených přívlastky:

Inteligentní, hravé, přátelské a velice společenské…
Všetečné, hyperaktivní, vychytralé, zvědavé, lakomé, drzé, troufalé, provokativní (agresivní),…

Ta první skupina představuje příhodné vlatnosti pro chov straky a její soužití s člověkem. Ovšem ta druhá představuje možné zdroje problémů a starostí všeho druhu.

V následujícím textu se pokusím straku představit v „celé její kráse“ s důrazem na některé negativní vlastnosti, které mohou být zdrojem nečekaných (mnohdy i fatálních) problémů.

Zdroj: http://www.stra­kadomaci.cz/stra­ka_domaci.php

anonym

tady u nás jsou straky celoročně, vidím je přes okno na balkoně

BANAN93

Udělat krmítko s vlezem pro menší druhy ptáků

lexx

přišla zima, přišel mráz…
kam se, ptáčku, kam schováš ?

anonym

Vy jste pták nebo člověk?

zjentek

ani jedno z možnýho.