Löwe

Proč se stoletá válka nazývá „stoletá“, když přitom trvala 116 let?

Nejlepší odpověď
Alesh

A jak se má nazývat stošestnáctiletá? 😉 Prostě je to 100 ± 20 % 🙂

Další odpovědi
mosoj

Proč se stoleté vodě říká stoletá, když na př. přijde za 90 či 110 let ?

lexx

neměli kalendáře, hodinky, satelity, rozhlas, TV, mobily, PC ani internet ! jak vůbec mohli žít ?! vždyť také umřeli…

mosol

Nastavovalo se za ošetřování.

led

Pre zjednodušenie počítania. Mohla by sa volať aj „Vojna piatych generácií“, ktorou aj v skutočnosti bola, veď za dobu jej trvania sa zbraní chopilo 5 generácií. Ale na druhej strane, nebola to vojna, kde sa bojovalo celý rok a každý rok. Bojovalo sa, keď boli na tieto „vojnové hry“ priaznivé prírodné podmienky, občas sa uzavrelo prímerie na oddych a získanie nových vojakov, prípadne počas prímeria s jedným nepriateľom ,sa bojovalo proti bývalému spojencovi, aby sa potom opäť spojili do boja proti pôvodnému nepriateľovi… Bola to vlastne storočná Hra o Trón

hadi.ce

Těch 16 let byl bonus