DomiNica04

Proč se staví tunely?

Nejlepší odpověď
fcoop

Z úplně stejného důvodu jako mosty. To aby se člověk dostal z bodu A do místa B a nemusel to celé objíždět. Taková zkratka.
V případě tunelů jde i o to,že v plánované cestě stojí překážka – hory,například.
A Metro – nejkratší možná cesta,zároveň se vyhne i provozu nahoře v ulicích. A tak.

Další odpovědi
www

Jsou to zařízení pro komunikace.
Občas není možné propojit dvě místa jinak, jindy je to pomocí objížďky nákladné, dlouhé ap.
Stačí jen přemýšlet.
Doplňuji:
cs.wikipedia.or­g/wiki/Tunel

led

Okrem skrátenia a urýchlenia cesty, bezpečné prekonanie prekážok, aj ochrana životného prostredia a zvýšená bezpečnosť .
PS.
Niekedy sa mosty stavajú nie pre zrýchlenie cesty, ale práve pre ochranu životného prostredia – na Slovensku severná trasa diaľnice

Brozma

Jak říká fcoop- pro urychlení dopravy např. metro které jede v podzemí nemusí zbytečně zastavovat kvůli nějakému h****u který neumí řídit. Navíc může jet rychleji (v Pražském metru to sviští až 80 Km/h).