Weroniq

proč se staly v Británii jejich typické kloboučky tak populární?

kdo s tím nošením kloboučků začal? někdy se až divím, jak jim mohou na hlavách držet, některé jsou opravdu kuriózní :)

např. http://www.washin­gtonpost.com/rf/i­mage_606w/2010-2019/Washington­Post/2011/05/01­/Style/Images/BRI­TAIN-ROYALS-MARRIAGE-HAT.jpg

Nejlepší odpověď
Ella

nestaly se populární, jenom přežily dobu… byl a stále JE to znak vyšších vrstev.
wikipedie praví, že klobouky mají svůj počátek už v Mezopotánii a Starověkém Řecku, do Evropy se pak hromadně rozšířily v 15. století. Byly odznakem povolání a postavení ve společnosti a vyjít na ulici bez klobouku bylo nemyslitelné.

V dnešní době se nosí pouze na významné společenské události a jelikož Británie je klasická monarchie, ve které jsou významné společenské události všechny události, tak klobouky jsou stále v popředí. Například na takové dostihy jsou povinností, teda pro pány, ale dáma s kloboučkem je většinou elegance sama :)

Samozřejmě dámské klobouky se vyvíjejí, extravagance a módní výstřelky s kloboučky patří k módě stejně jako jiné věci a výstřelky (a tím nemyslím černé krajkové podprsenky pod bílým tričkem, to je fuj a ne móda). Kloboučky mají dámy k hlavě šikovně přichycené třeba pinetkami a tak podobně, protože na rozdíl od pánů žena si pokrývku hlavy při vchodu do místnosti, při hymně nebo před panovníkem sundávat nemusí. A samozřejmě většina dam, účastnících se královských radovánek má svoje sloužící, kadeřníky a specialisty, tak si s držením kloboučku na hlavě nemusí dělat starosti :)

Další odpovědi
Lucijej

Dříve všechny ctnostné dámy nosily klobouky, nejen v Británii, jenže časem to opadlo, ale v Británii to vydrželo.