Avatar uživatele
annas

Proč se stal slavným dnešní jublilant, ruský vojevůdce?

Obdržel mnoho řádů za své vojenské zásluhy. Jsou po něm poojmenovány ulice, postaveny pommníky, muzea.
Známá jsou jeho slova: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“
Doplňuji:
Barbakane, Viktor Suvorov je vojenský historik, nikoliv vojevůdce. Nnarodil se 20. dubna 1947.

Hlavně že Beas zná dobře historii.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, quentos, mojitek, vagra, rynek878, Dmitrij před 4900 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Suvorov Alexandr Vasiljevič
ruský vojevůdce a vojenský reformátor
24.11.1729–18.5.1800

Účastn.sedmileté války, rusko- tureckých válek, několikanásobný vítěz nad Napoleonovými armádami. R.1799 se proslavil organizací přechodu ruských vojsk přes Alpy (po Hannibalovi druhý vojevůdce).

zdroj:moje knihovna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dmitrij

Trochu doplním informaci od rynka878 – Suvorov za svou vojenskou kariéru neutrpěl ani jedinou porážku.
Doplňuji:
P.S. Viktor Suvorov – bývalý sovětský rozvedčík, který v r. 1978 dezertoval do Británie a jehož hlávním cílem od té doby, jak to obvykle u zrádců bývá , je házení h..na na svou bývalou vlast.

Upravil/a: Dmitrij

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

„Viktor Suvorov“ psal svá kontroverzní díla.

Zdroj: http://suvorov­.sweb.cz/#Vrchol kariéry

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Annas, palcují se přece oblíbenci, ne správné odpovědi, to nevíte? 🙂

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

No já se to už taky učím, ale moc mi to nejde, ale snažím se. Za chvíli budu umět položit i pár otázek na počasí do hlavní kategorie,,,

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Popelko, máte pravdu, jako bych to neznala!!

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Dimitriji, děkuji za informace. Já jsem dál po V. S. nepátrala, protože mě zajímal jen slavný vojevůdce A. V. Suvorov.

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dmitrij

annas,nemáte zač. Byla to reakce na barbakanovu odpověď – Suvorovova „kontroverzní“ díla stojí právě za to,co on hází na Rusko a jeho historii.

před 4899 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek