annas

Proč se stal slavným dnešní jublilant, ruský vojevůdce?

Obdržel mnoho řádů za své vojenské zásluhy. Jsou po něm poojmenovány ulice, postaveny pommníky, muzea.
Známá jsou jeho slova: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“
Doplňuji:
Barbakane, Viktor Suvorov je vojenský historik, nikoliv vojevůdce. Nnarodil se 20. dubna 1947.

Hlavně že Beas zná dobře historii.

Nejlepší odpověď
rynek878

Suvorov Alexandr Vasiljevič
ruský vojevůdce a vojenský reformátor
24.11.1729–18.5.1800

Účastn.sedmileté války, rusko- tureckých válek, několikanásobný vítěz nad Napoleonovými armádami. R.1799 se proslavil organizací přechodu ruských vojsk přes Alpy (po Hannibalovi druhý vojevůdce).

zdroj:moje knihovna

Další odpovědi
Dmitrij

Trochu doplním informaci od rynka878 – Suvorov za svou vojenskou kariéru neutrpěl ani jedinou porážku.
Doplňuji:
P.S. Viktor Suvorov – bývalý sovětský rozvedčík, který v r. 1978 dezertoval do Británie a jehož hlávním cílem od té doby, jak to obvykle u zrádců bývá , je házení h..na na svou bývalou vlast.

anonym

„Viktor Suvorov“ psal svá kontroverzní díla.

Zdroj: http://suvorov­.sweb.cz/#Vrchol kariéry

1popelka1

Annas, palcují se přece oblíbenci, ne správné odpovědi, to nevíte? 🙂

kropitko

No já se to už taky učím, ale moc mi to nejde, ale snažím se. Za chvíli budu umět položit i pár otázek na počasí do hlavní kategorie,,,

annas

Popelko, máte pravdu, jako bych to neznala!!

annas

Dimitriji, děkuji za informace. Já jsem dál po V. S. nepátrala, protože mě zajímal jen slavný vojevůdce A. V. Suvorov.

Dmitrij

annas,nemáte zač. Byla to reakce na barbakanovu odpověď – Suvorovova „kontroverzní“ díla stojí právě za to,co on hází na Rusko a jeho historii.