alex.agent

Proč se špatně zobrazují videa na youtube když dám fullscreen? Dělá to jen když je poměr stran 9:3. nevíte proč?

Přikládám foto: http://imageshac­k.us/a/img43/8130/bez­nzvuoxo.png
Operační systém Windows XP
Doplňuji:
Led – tím to vůbec není, zkoušel jsem to samé video na jiném počítači a funguje bez problému, na všech PC mi to funguje bezproblému, jen na tom jednom to takhle zlobí, tak se ptám, jestli nevíte proč? Děkuji :)

Odpovědi
led

1 – video má formát 4×3, nie ako si nastavujete 9×3
2 – rozlíšenie videa je nastavené na nízke (používa sa pri pomalom pripojení, prípadne malom rozmere).
3 – zväčšenie obrázku/videa s malým rozlíšením nad 100% originálu vytvára „štvorčeky“

Doplňuji:
Porovnajte si nastavenia tohto „chybného“ počítača s ostatnými. Aj zmena formátu z klasického kina na širokouhly skresľuje zobrazenie.
Ak hľadáte chybu v počítači, treba mať kontrolné počítače rovnako nastavené ako testovaný.

Ďalej v diskusii

mosoj

  1. formát obrázku na který odkazuješ je 3:2 , když chceš tak 9:6.
  2. Pokud je malé rozlišení ( můžeš ho uvést ?) a hodíš ho na celou plochu tak to nestojí za nic. Tak jak píše LED.
  3. Pokud si myslíš něco jiného, tak to zkus v jiném přehrávači. Počítač za to nemůže.

led

pokračovanie odpovede

7 bodov pri hľadaní chyby, používaných v 80-rokoch po vzniku počítačových klubov:

1 – skontroluj obsluhu
2 – skontroluj zdrojové dáta, médium
3 – skontroluj nastavenie programu
4 – skontroluj nastavenie nosného software počítača
5 – skontroluj nastavenie hardware počítača
6 – vytiahni servisné náradie a vymeň, oprav vadné súčiastky (prípadne vyrob si alebo zožeň nové)
7 – odriekaj za mnou:
„Otče náš, ktorý si na nebesiach,
dožič mi (kúpiť, zohnať, vyrobiť – podľa tvojich schopností)
nový, ale hlavne funkčný počítač,
miesto tohto tu,
ktorý venujem (doplniť kam)…
Amen“