Rozamunda

proč se šlehačky ve spreji neprodávají už našlehané ?

Nejlepší odpověď
cochee

Trochu si ujasníme pojmy. Šlehačka je produkt ze smetany ke šlehání. Ta je obvykle z kravského mléka, s obsahem mléčného tuku alespoň 30%. Tak to tedy ve spreji určitě nenajdeme.

Našlehané se tyto falešné šlehačky neprodávají z důvodu úspory místa. Jak pravá tak i tato falešná šlehačka vzniká zašleháním vzduchu do základu (u šlehačky – smetana ke šlehání, u falešné šlehačky – bůhvíco.), čímž se několikanásobně zvětší objem.

Další odpovědi
Dochy

Ještě doplním cochee: Pokud je na slehacku lahev, tak se pouziva oxid dusny. „vstreba“ se do slehašky a při vypouštění z lahve se uvolňuje a šlehačku napění.