Pavel CZ

Proč se slaví dušičky 2.11.?

Zajímalo by mě, proč se dušičky slaví právě 2.listopadu?! Má nějaký význam, že právě tento den?

Odpovědi
Janulka

Už od mala víme, že bychom se měli v těchto dnech zastavit na hřbitově (2. listopadu – Památka zesnulých), abychom na hrob položili květinu a zapálili svíčku. Proč se ale slaví Dušičky a jaký je jejich význam, ví dnes již málokdo. Zavedl je benediktýnský mnich Odillo v roce 998 ve francouzském klášteře Cluny. Navázal jím na keltský svátek Samhain, kterým v noci z 31. října na 1. listopad začínal u Keltů nový rok – toto období bylo totiž koncem hojnosti, světla a tepla a začátkem nejistoty, zimy a tmy.

Zdroj: http://www.tur­novskovakci.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2009100039