kratagott

Proč se sinice netvoří ve vodě s nadbytkem atomárního kyslíku?

Proč se tento efekt nevyužívá v praxi. Dal by se využít i ozón? Má li někdo zájem se touto otázkou zabývat na vyšší úrovni i profesionálně, dejte vědět

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

No tak sinice potřebují hlavně dusík a fosfor, proto jich je taky nejvíc v srpnu, kdy se nahromadí živiny. Sinicemi a řasami se budu zabývat v bakalářce, bavily mě, tebe taky?

Další odpovědi
cochee

Přesný biochemický mechanismus ti neřeknu, asi to souvisí s tím, což se všeobecně ví, že kyslíkové volné radikály mají na většinu buněk destruktivní účinky. Ale nevyužití v praxi: nejspíš proto, že vyrobit atomární kyslík není nijak levné. V praxi asi jen tou ozonizací.