Proč se rýmě a kašli říká mužská nemoc?

Nedávno jsem zaslech ženské, to víš chlapská nemoc a pak z ní vypadlo, že se jedná o rýmu a kašel.

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládám, že je tomu tak, že pro ženu nejsou takové „prkotiny“ nemoc, neboť si zpravidla nemůže dovolit ulehnout a marodit. Naopak „kašlík a rýmička“ je mnohdy pro muže téměř smrtelná nemoc, zvlášť když nedosáhne na ovladač! V obou případech se nejedná o správný přístup!

Další odpovědi
hanulka11

No jo -protože muži to špatně snáší a „umírají při ní“/při té nemoci/

Lucijej

No…je to trochu sarkastické označení. Prostě proto, že muži obecně rýmu a kašel snášejí hůř než ženy.

Btw.
Znáš mužskou smtertelnou nemoc na sedm písmen.

R ý m i č k a

anonym

No já minule málem umřel při rýmě, hrůza děs, všichni mě obskakovali.

dudu

Pro křížovkáře jasná záležitost, neboť smrtelná nemoc u mužů na sedm zní: rýmečka!

Damiana

Nedávno mě to také zajímalo:-)
Mrkni i na zajímavý článek od Romann1610.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/opravdu-je-rymicka-pro-muze-smrtelna

quentos

protože ženské to obvykle přecházejí a „hrdinně“ čekají, až je při rýmě a kašli vlivem oslabené imunity skosí něco ještě horšího. Což je samozřejmě ze zdravotního hlediska špatně, jsou samy proti sobě – takže ať se nám klidně chechtají, když je baví se pak léčit z horší nemoci.

Matthew

No já třeba když jsem nemocný tak si radši zalezu někam do klidu a nikoho neotravuju, na tož aby ještě někdo musel lítat kolem mě ! Takže to má asi každý chlap jinak :) Prý nedosáhne na ovladač :D

elektrikář

Mužské rýma může mít také jiný význam .Člověk může skončit na venerologickém oddělení.