annas

Proč se říkalo (nebo stále říká?)policejnímu autu pro převoz vězňů zelený anton?

Nejlepší odpověď
vagra

Možný původ názvu:podle berlínského vězení na Antonstrasse v býv. klášteře sv. Antonína Skutečnost, že se příslušná vozidla obv. doplňovala přívlastkem zelený se dává do souvislosti s tím, že grün (grean) mělo ve zločineckém prostředí význam špatný, nebezpečný aj. Fakt, že vozidla často měla zelenou barvu byla spíš shodou okolností.
Greaner Tisch byl soud (dosl. zelený stůl) a Grüner Anton označoval snad původně berlínské vězení

Zdroj: zkráceno z-http://www.slan­gy.cz/SNC_Ukaz­ky.html

Další odpovědi
hanulka11

nebude to tím, že dříve mívali i policisté zelené uniformy a auta zelená a ten anton také -možná se i mýlím

Jinak zelený anton je také lokomotiva