Lily321

Proč se říká, zítra bude líp, když vždy když se probudím, je DNES??

Nejlepší odpověď
annas

Čas plyne. Dvakrát nelze vstoupit do téže řeky. Každý den je jiný.

Jde o hříčku s významem slov a posunem v čase. Jsme podřízení času. .Čas velí: vpřed.

Uvědomte si význam pojmů: včera, dnes, zítra. Včera byl pátek, dnes je sobota, zítra bude neděle. Když tyto pojmy vyslovím v neděli: neděle je dnes, sobota byla včera a pondělí je zítra atd.

Zítřek bude lepší? Nevíme jistě, ale všichni chtějí „zítra“ využít svůj čas moudře a nebudou čekat, až přijde další „zítra“. Přece „zítra“ není dnes a nebude nic stejné jako dnes.

Další odpovědi
anonym

proto platí – co múžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.

anonym

Cesilko, vy popleto !
Spravne to je : Co muzes udelat dnes, muzes udelat i zitra ! :) -iv-