jjj123456789

Proč se říká, že za komunistů byl rozdíl mezi prací a zaměestnáním?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože zaměstnán byl (musel být) každý…
Ani zdaleka ne všichni ale pracovali…
😁
No – ono je to dneska podobné, jen těch nepracujících zaměstnanců je méně..

Další odpovědi
zjentek

protože za komunismu se muselo povinně chodit do práce ..nikoho ale nezajímalo, zda umíš pracovat či nikoliv.
Doplňuji:
chodit do zaměstnání = ohromovat soudruhy (bossy) svým pravidelným včasným příchodem
umět pracovat = kašlat na minuty příchodu a odchodu a makat (jedu jak stroj a žeru, když se dostaví hlad)
resumé: ve firmě si vydržuj lidi, kteří ti zvysoka prdí na pevně stanovenej termín svačiny ,)

marci1

Byla povinná zaměstnanost, ale hodně lidí byli zaměstnáni vlastně jen „formálně“ a nedělali téměř nic. To se ta směna musela táhnout ! 🙂