nimecacek

Proč se říká že se nesmí jíst čokoládu na noc?

Já jí někdy na noc jím ale jenom mě to tak napadlo a chci to vědět jen tak pro zajímavost.

Odpovědi
autacek

Obecně by se nemělo na noc moc jíst, nejen čokoláda…

arygnoc

a to hovorí kto?

Anuket

Mně to maminka říkala, protože je tam hodně cukru a žaludek večer obtížněji tráví. (nové výzkumy to ale vyvrací) Tak nevím. Také ji na noc jím. 😁

cochee

Čokoláda (přesněji tedy kakaový pudr, ze kterého je vyrobena) obsahuje teobromin, což je variace téže látky známé z čaje jako thein a z kávy jako kofein. Takže u citlivějších osob může způsobit problémy s usnutím.