Andělé

Proč se říká,že pokud najdeme na ulici peníze,přinesou nám štěstí?Odkud to pochází?Je to pověra?Věříte na to?

Dnes jsem našla 20 kč hééč! Tak čekám,v jaké podobě ke mně dorazí..jestli ovšem dorazí..:-D
Doplňuji:
Jé Hanulko,nojo vidíš,to jsem neudělala,tak a mám po štěstí..tak pro příště. Ale v téhle době než zase něco najdu…a ještě hodit za sebe..:-D

Nejlepší odpověď
annas

Původ pověry bude zřejmě v tom, že kdysi nalezená podkova přinášela štěstí, když byla někam přibita. Jenže koně určitě tolik podkovy neztráceli jako později lidé peníze.
Tu pověru o štěstí znám jen u drobných mincí.

Když někdo ztratí větší obnos a jiný mu jej vrátí, jsou určitě šťastní oba – pocit bezmoci nahradí pocit štěstí, že je ještě někdo poctivý. U nálezce pak to, že udělal dobrý skutek, který se mu třeba vrátí.

Říkalo se, že některé lidí je třeba pozlatit za jejich poctivost a slušnost. Ale domnívám se, že lidé neuvažují nad tím, zda chtějí být pozlaceni, ale nad tím, že něco získali bez svého přičinění.

Další odpovědi
anonym

No ano,proto jsem nikdy neměla štěstí,nikdy jsem nic nenašla,teď je mi to jasný.Až najdu,budu plivat jak o život,ale stejně si pak minci strčím do kapsy.Asi mě tedy žádné štěstí nepotká.

hanulka11

jo to ale musíš na ni plivnout a hodit ji za sebe , jakmile jsi to neudělala štěstí není

pandula

Těch názorů, proč nalezené peníze přinášejí štěstí je více, jak se zde už psalo. Ještě bych nezapomínala na učení feng shui, podle kterého peníze přinášejí další peníze. Těžko jednoduše popsat co je feng shui pro ty, kdo neví. Zkuste ale určitě aspoň https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Feng-%C5%A1uej a nebo více o penězích v souvislosti s feng shui: https://www.sty­lovepenezenky­.cz/penezenka-feng-shui/ Nález peněz je určitě dobrý příslib do budoucna.

Andělé

Annas,děkuji za krásné vysvětlení.:-)

Jami155,to jsme na tom stejně…zkusíme to štěstí převézt ne? Jak něco najdeme,hnedle to popliveme,pak teda za sebe zahodíme ále hned sebereme..:-D a počkáme,jestli se k nám štěstí doplazí…:-D