Zlatý

Proč se říká,že pokud najdeme na ulici peníze,přinesou nám štěstí?Odkud to pochází?Je to pověra?Věříte na to?

Dnes jsem našla 20 kč hééč! Tak čekám,v jaké podobě ke mně dorazí..jestli ovšem dorazí..:-D
Doplňuji:
Jé Hanulko,nojo vidíš,to jsem neudělala,tak a mám po štěstí..tak pro příště. Ale v téhle době než zase něco najdu...a ještě hodit za sebe..:-D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Původ pověry bude zřejmě v tom, že kdysi nalezená podkova přinášela štěstí, když byla někam přibita. Jenže koně určitě tolik podkovy neztráceli jako později lidé peníze.
Tu pověru o štěstí znám jen u drobných mincí.

Když někdo ztratí větší obnos a jiný mu jej vrátí, jsou určitě šťastní oba - pocit bezmoci nahradí pocit štěstí, že je ještě někdo poctivý. U nálezce pak to, že udělal dobrý skutek, který se mu třeba vrátí.

Říkalo se, že některé lidí je třeba pozlatit za jejich poctivost a slušnost. Ale domnívám se, že lidé neuvažují nad tím, zda chtějí být pozlaceni, ale nad tím, že něco získali bez svého přičinění.

Další odpovědi:

No ano,proto jsem nikdy neměla štěstí,nikdy jsem nic nenašla,teď je mi to jasný.Až najdu,budu plivat jak o život,ale stejně si pak minci strčím do kapsy.Asi mě tedy žádné štěstí nepotká.

Zlatý

jo to ale musíš na ni plivnout a hodit ji za sebe , jakmile jsi to neudělala štěstí není

Diskuze k otázce

Zlatý

Andělé

Annas,děkuji za krásné vysvětlení.:-)

Jami155,to jsme na tom stejně...zkusíme to štěstí převézt ne? Jak něco najdeme,hnedle to popliveme,pak teda za sebe zahodíme ále hned sebereme..:-D a počkáme,jestli se k nám štěstí doplazí...:-D

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.