doney gal

Proč se říká, že Pinochetova vláda byla nacistická?

Nejlepší odpověď
ten který je

To slyším poprvé.Nic takového se nikdy neříkalo,když už tak fašistická.Zjisti si rozdíl mezi nacismem a fašismem.

Další odpovědi
led

Pinochetová vláda bola vláda podporujúca myškienku fašizmu, čo znamená: totalitná, antidemokratická ideológia, násilné reakčné pravičiarske politické hnutie, ktoré sa v konečnom dôsledku prejavuje ako otvorená teroristická diktatúra.
Pojem nacismus kombinuje koncepciu fašizmu a rasizmu, vychádza tiež z krajného nacionalizmu a niektorých prvkov socializmu. Nacizmus je krajne pravicová forma politiky presadzovaná Nemeckom pomocou NSDAP,

ivzez

O Pinochetově vládě se nemluví jako o nacistické.

Lamalam

To jsem nikdy neslyšela.

led

Mnoho ľudí spája pojmy fašizmus a nacizmus do jedného významu. V prípade Latinskoamerických diktatúr je vidno vplyvy španielsko-nemeckého fašizmu, amerického kapitálu, zákona bojovej revolúcie Che Guevaru a kubánskeho Leninskocastrov­ského socializmu na ich celom vývoji v snahe oslobodiť sa od závislosti na USA so súčasným získaním výhod Američana.