Proč se říká, že matka nosí své nenarozené dítě pod srdcem?

Nejlepší odpověď
Deli

No, pod žaludkem by znělo blbě…
A de facto dítě se pod jejím srdcem nachází, i když ne přímo pod ním.
Také se říká, že v srdci je láska, srdce a srdíčka jsou jejím symbolem – a láska k matce a dítěti prostě patří.
Ona ho od prvních dnů nenosí jen pod srdcem, ale také ve svém srdci.
To označení, na které se ptáte, mi proto připadá jako velmi láskyplné označení těhotné ženy.