Anette

Proč se říká, že mají šlechtici modrou krev?

Zdravím… tak mě napadlo, proč se říká, že mají urození lidé modrou krev? Jsou to přeci obyčejní lidé jako my, jen se dobře narodili… Podle mě je to s tou krví pověra a vznikla někdy hodně dávno… Jaké máte vysvětlení vy? Děkuji ;)

Nejlepší odpověď
Braník

Říkalo se tak prý vizigotským šlechticům, kteří měli, na rozdíl od původem arabských Maurů, bílou pleť, z níž prosvítaly modré žilky. Toto vysvětlení zní velmi pravděpodobně, prosvítající žilky na světlé pleti – nejen ovšem šlechticů – jsou opravdu modré, i když v nich teče červená krev.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Kupříkladu já jsem hraběnka, jelikož jsem chudokrevná, tím pádem mi jsou modré žíly hodně vidět :)