Proč se říká, že jí někdo má jak z praku?

Co to vlastně znamená? :)

Odpovědi
pucipuci

Hm, zajímavé, počkám si na odborníky, ale já si to vysvětluji takto, když dostanete šutrem do hlavy, tak se vám zamotá hlava a když se zamotá hlava, začne se motat i chůze a podobná chůze je i pod vlivem alkoholu.

annas

Je to idiom, který je těžko odvoditelný, patří k novějším.
Vysvětluje Jaroslava Hlavsová z UJCAV.

http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/cestina/ja­ko-co-se-opit

Mít nakoupíno / mít (v)opici, draka, jak z praku, být namol (aj.) = být opilý

Moje úvaha. Dotyčný pije neuváženě, nekontrolovaně, alkohol ho samozřejmě zasáhne stejně jako prak svůj cíl, který je také někdy nechtěný, neuvážený.

RyuzakiKate

Hehe, mě hned napadlo, že by to mohlo bejt míněno pro couru, že jak furt roztahuje nohy, tak „ji“ má jak prak :))