hanayka

Proc se rika ze je nebezpecne bouchnou se do spankove kosti?

Nedavno se mi stalo ze sem se boucla do spanku.Bylo kolem toho hodne velke toco a jedna kamaradka rikala at reknu kdyby mi bylo blbe a ja nechapala proc.zajimalo by me proc se to resi vic nez kdybych se bpuchla do jine casti hlavy

Nejlepší odpověď
gecco

Říká se to proto, že je to pravda…
😉
Jednak je spánková kost relativně slabá (může dojít k jejímu proražení), ale hlavně se ve spánkové oblasti nachází tepna, kterou může úder narušit a následné vnitrolebeční krvácení je bez lékařské pomoci smrtelné.
Samozřejmě – vždy při úderu do hlavy hrozí otřes mozku.

Další odpovědi
Mapel

V oblasti spánku je tepna při jejíž poranění může vzniknout krvácení do mozku.

anonym

Říká se to,protože je prý u na boku u spánku nejtenčí kost.
Doplňuji:
„na boku lebky“