Proč se říká, že elektrika kope ?! Nemůže, třeba, fackovat ?!

Nejlepší odpověď
zjentek

až dostaneš prdu, uvidíš sám, že od pouhé facky je to hodně vzdáleno :o

Další odpovědi
www

Poněvadž to jako kopnutí člověku připadne.
Taky se někde říká, že ‚hrabe‘. Většinou se v tom případě jedná o menší napětí (říkají spojaři).
Ale může třeba i ‚mlátit‘, záleží na okolnostech. Kdysi jsem opravoval tv přijímač přímo v nábytkové stěně, dostal menší el. ránu a posléze ránu daleko citelnější do hlavy 😁 Samozřejmě, úderem o vršek toho nábytku, jak jsem se rychle narovnal.
Stejnosměrný proud zase pálí, možných přirovnání je tedy dost 😉
Doplňuji:
Fackovat tě může ale klidně manželka, žes opět vyrazil při opravě blbé lampičky pojistky, když ona se dívá třeba na Ulici 😁

Kelt

Záleží na napětí. Kopne, dá ránu, jako když kopne kůň.