dgfdgf

Proč se řiká, že dobrý herci nehrajou v seriálech, ale ve filmech?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, kdo to říká.

Před několika dny jsem někde četla rozhovor s Miroslavem Donutilem.
Ten něco podobného zmínil. V seriálech účinkují herci, kteří nemají zkušenosti, ne vždy mají dar, jen krátce si pamatují text, proto se musí scény několikrát přetáčet. Roli hrají i peníze. Nabídka jiných rolí.

Proto Donutil v seriálech často nehraje. Výjimkou byl pro něho Doktor Martin, zaujala ho role lékaře.

Seriál je pro herce méně náročný, fyzicky i psychicky. Nosí v hlavně kratší úsek děje, který odvypráví, zpravidla si odpočine a vypráví další. Při natáčení filmu musí znát víc textu, návaznost atd. Takže herec snadněji zvládne než film.
Tvrdí Jan Prušinovský v rozhovoru s Kamilem Filou.

https://magazin­.aktualne.cz/te­levize/jirina-vetchy-nechtel-hrat-okresni-prebor-se-sobotou/r~i:ar­ticle:676279/?­redirected=14824135­97

Další odpovědi
hapiky

Kdo je žádaný herec, nemá čas na seriály.

iceT

V seriálu můžou herci začínat svou kariéru, pomalu na sebe upozorňovat a až pak můžou dostávat lepší role ve filmech. Teď je docela spousta seriálů se slavnými herci.

marci1

Seriály se dnes považují za něco kýčovitého. Někteří herci považují hraní v seriálu jako „úpadek“ a chtěli by hrát v uměleckých filmech. Těch se točí tak málo, že stejně potom hrají v nějakém „béčkovém“ filmu. 🙂

Emefej

To jsem v životě neslyšel. Kdo to říká?

ivzez

Protože to tak většinou je.

Vysvětlení je možných více:

Dobří (nikoliv dobrý) herci mívají tolik práce,
že práci v seriálech nepotřebují.

Dobří herci jsou natolik vytíženi, že by těžko hledali
čas pro účast v seriálech, produkce seriálů by se musela
přizpůsobovat časovým možnostem herců.

A v neposlední řadě je to otázka ceny. Je mnohem snazší získaz prostředky
k zaplacení několika začínajících herců než jednoho kvalitního herce.

bububabu

Český herec v dnešní době hraje špatně jak v seriálech tak ve filmech, o divadle ani nemluvím o tý pornografii nechutný!.. Z Polska byli naši divadelníci vypískáni!..
Hned vidím jak se snaží, ksichtí zkrátka přehrávají a celý děj je předvídatelný. Prostě jim to nevěřím. At se raději věnují dabingu, udělají nejlépe.