Proč se říká: „Vystřelit někoho na Mars“, když je jasné, že na to zatím neexistuje příslušná technologie?

Nejlepší odpověď
Cenobita

„Vystřelit někoho na Mars“ – znamená: „někoho se zbavit, navždy“, nejspíš protože z Marsu není návratu (tedy podle současného stavu a možností techniky)

Další odpovědi
Kepler

Copak technologie, ta už existuje. Ale chybí prachy pro vývoj kosmické lodi a dostatečně silné rakety, která by nešťastníka na Mars dopravila. I tak by to ale byla jednosměrná letenka. Vyřešit návrat, to už bude těžší ořech.