Drap

Proč se říká :,, V zdravém těle zdravý duch ", když vegetariáni vypadají již na první pohled dosti nezdravě ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Proč se říká „V zdravém těle zdravý duch“ chápu. Neznám ale žádné lidové rčení, které by vegetariánství spojovalo se zdravím.
Člověk je všežravec a vegetariánství tento princip popírá.

Další odpovědi
Dorian

Nechápu jak tyhle dvě teze spolu souvisí. Nezdravě vypadající vegetarián nevypovídá o pravdivosti tohoto rčení vůči nic. Já jinak znam spíš zdravě vypadající vegetariány.

dědapetr

Dnes někdy slyšíme – naše bolesti nejsou čistě fyzické povahy. Jsou psychosomatické. ..Jsou sice bolestmi našeho těla, avšak jsou vyvolány psychicky. ..Deprese mají na druhou stranu fyzické příčiny – např. chemická nerovnováha, nedostatek vitamínů. Vzájemné propojení ..znamená, že problém, který vznikne v jedné části, se může lehce projevit v jiné části. ..Naše štěstí vyžaduje, abychom pečovali o všechny vzájemně propojené části.

Ella

souhlasím s Dorianem…
když budete jíst zdravě a třeba sportovat budete zdravý a budete se tak i cítit.
S druhou polovinou otázky nesouhlasím – znám jenom zdravé vegetariány… to že nejí maso není žádná vada, každý jsme nějaký, každému vyhovuje žít jinak